Пространа куќа со 5 спални соби во близина на плажа и удобности, Пуерто де Мазарон

Puerto de Mazarrón, Шпанија – ID 5204
Површина 275 m2
Достапно 5+кк
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Нудиме на продажба прекрасна куќа која има 4 спални соби, 2 бањи, 1 WC, имот со уредена градина од 73 м2, кој се наоѓа во пристаништето Мазарон.

На приземје има голема дневна соба и многу пространа и комплетно опремена кујна со пристап до градината. Овде ќе најдете пергола со мебел за внатрешен двор и техничка просторија од 9 м2. На овој кат има и тоалет.

На првиот кат имаме 3 светли, светли спални соби сите со вградени гардероби. Главната спална соба има поглед на планина. На истиот кат има голема бања со туш.

На последниот кат има мансарда, која е многу пространа и светла со тераса со поглед на планините. Мансарда се користи како голема спална соба, покрај тоа има бања со туш кабина; дневна соба со пристап до тераса. Овој кат создава фантастичен апартман за гости.

Имотот има и голема гаража во подрумот, која има директен пристап до куќата.

Како што можете да видите, ова е одлична сопственост за создавање сопствен дом од соништата. Блиску е и до локалните удобности и до плажите.

Заливот Мазарón е идеално сценарио за активен туризам фокусиран на спортови на вода со многу можности како што се едрење, спортски риболов или нуркање.

Mazarrón е една од традиционалните дестинации за сонце и плажа во регионот на Мурсија со повеќе од 35 километри крајбрежје, од кои повеќето се недопрени. Бројните плажи на заливот Мазарón се наградени со сино знаме благодарение на квалитетот на бањите и услугите.

Еве избор на локални плажи: плажа Баија, плажа Болнуево, плажа Кастелар, плажа Нарес и плажа Рихуете.

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

број на спратови
3
Достапно
5+кк
Површина
275 m2
Плац
274 m2
Корисна површина
273 m2
Тераса
Да
Гаража
Да
Градежна површина
272 m2
Продавница
290 m
Доктор
250 m
Кафетерија
290 m
Ресторант
240 m
Бар
290 m
Училиште/градинка
20 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00