Пространа куќа со поглед на базен во комплексот Elitonia Vip Villas, Равда

Равда, Бугарија – ID 6595
199,000 Евра
Површина 120 m2
Достапно 3+кк
Море 300 m
услуга 1,500 Евра За година
Состојба Готово
Нудиме на продажба двокатна куќа со вкупна површина од 120 м2, комплетно опремена со квалитетен мебел. Куќата се наоѓа во комплексот Elitonia Vip Villas, на само 300 метри од плажа, во Равда. Куќата се продава наместена според моменталните фотографии, не е потребна дополнителна инвестиција. Куќата располага со чајна кујна со трпезарија и дневна со камин, две спални соби, бања со тоалет, посебен тоалет, складиште и два балкона со поглед на базен. Комплексот Елитонија Вип Вили е помал станбен комплекс од семеен тип. Сопствениците и нивните гости имаат пристап до базен, простор за релаксација, детско игралиште, џакузи, скара, паркинг и 24-часовно обезбедување во комплексот. Надоместокот за одржување е 1.500 евра годишно. Идеално решение за удобно живеење покрај море и за изнајмување.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Равда е синоним за мирен одмор поминат во приватност, полн со релаксација и влажен морски воздух. Секој може да најде место за одмор на пријатни плажи расфрлани во крајбрежната зона. За најмалите, постои аквапарк во Равда, кој е споредлив со аквапаркот во Примоск, кој е популарен локален град на полуостровот. Можеби единствената разлика е цената, која овде е многу попристапна отколку во другите делови на Бугарија. Овде навистина можете да купите нешто поповолно, без разлика дали се сувенири од одмор или овошје на локалниот пазар. Одлична е и пристапноста со приградски превоз до блиските одморалишта, како што се познатиот Сончев Брег, Бургас или историскиот Несебар, кој е во непосредна близина на градот Равда.
број на спратови
2
Достапно
3+кк
Површина
120 m2
Плац
60 m2
Корисна површина
120 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
120 m2
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
420 m
Кафетерија
200 m
Ресторант
120 m
Бар
290 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00