Пространа куќа со сауна, тивко и еколошки чисто место, Винарско

Vinarsko, Бугарија – ID 9203
95,700 Евра
Површина 1026 m2
Достапно Нетипичен
Море 25 000 m
услуга 1 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба еднокатна куќа во село Винарско, Бургас. Вкупната површина на куќата е 100 м2, се наоѓа на плац од 1026 м2 и се состои од: влезен хол, кујна, пространа дневна соба, три удобни спални соби и бања со туш и тоалет. Куќата е опремена со мебел, електрични апарати и е подготвена за вселување.

Куќата има централно водоснабдување, струја, интернет со оптички кабел, сателитска ТВ. До куќата е прикачена летна куќа од тули со просторија за рекреација (16м2), во која има камин со котел на дрва за греење на главната куќа и сауна со туш, топла вода од котел или од солар панел. Во следната доградба има летна кујна со димензии 2,5 x 4 m со комплет мебел, софа, полици, втор фрижидер, решетка за чување празни места. Има бетонски паркинг простор за една кола под пластично засолниште со врата. Голема гаража (25м2) под железен покрив, опремена со работни маси, полици. До гаражата е покриен рекреативен простор од 21 м2 со надворешен тоалет и скара. Има бунар со голем довод на вода. Одделно седење во отворена пергола со пластична маса и столчиња, лулашка. Има бетонско место за базен и рамковен базен од 12 м3.

Куќата се наоѓа во село Винарско, на 25 км од градот Бургас и од аеродромот Сарафово. Автопатот Бургас - Софија е на 1 км. Сите улици во селото се асфалтирани. Зад селото тече поток, има два минерални извори, езерце. Тивко и еколошки чисто место. Има улични светилки. Во селото има 2 дуќани, кафеана, здравствен дом, црква, библиотека, пошта, градинка, игралишта, училиште. Има и млекарница. Понуда идеална за целогодишно живеење на еко локација во близина на морето и плажата и Бургас. Врвна цена! Препорачуваме!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

број на спратови
1
Достапно
Нетипичен
Површина
1026 m2
Плац
1026 m2
Корисна површина
100 m2
Гаража
Да
Базен
Да
Градежна површина
100 m2
Паркинг
Да
Продавница
8 km
Доктор
8 km
Кафетерија
8 km
Ресторант
8 km
Бар
9 km
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00