Пространа семејна куќа, поглед на планина, Горица

Горица, Бугарија – ID 7775
110,000 Евра
Површина 700 m2
Достапно 5+кк
Море 15 000 m
услуга 1 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме самостојна трикатна куќа со двор во подножјето на Стара Планина, село Горица. Површината на куќата е 150 m², пространата градина е 700 m². Куќата е опремена со мебел и опрема според моменталните фотографии.
Распоред на куќата:
Приземје - дневна со кујна и трпезарија, бања со тоалет, втора соба, внатрешно скалило.
Прв кат - две спални со заедничка пространа тераса, бања со тоалет, внатрешни скали.
Втор кат: спална соба, соблекувална и тераса со поглед на планина
Паркинг просторот се наоѓа пред куќата.
Одалеченост од плажа: 15 км (10-15 минути со автомобил)
Растојание до аеродром: 20 км (15 минути со автомобил)
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Горица е село сместено во еколошки чиста област, во североисточна Бугарија, дел од општината Бјала, регионот Варна. Се наоѓа на 6 км од центарот на градот Бјала, 47 км од Варна и 4 км од плажата.
Климата во областа е блага континентална под влијание на близината на Црното Море. Се карактеризира со свежи лета, топли есени, благи но ветровити зими и сончеви пролети.
Инфраструктура
Селото има културен центар со библиотека, градско собрание, православна црква, намирници, ресторани во традиционален национален стил, кафулиња и други. Селото е наелектризирано, водоводот е на место, има повеќе од 70 бунари и 2 прекрасни селски извори. Модерна комуникација: сите бугарски мобилни оператори се поддржани, има интернет, сателитска телевизија. Патиштата се во релативно добра состојба. Редовниот транспорт го поврзува селото со Варна, Бјала и околните села.
За децата е обезбеден дневен превоз до училиште во центарот на градот. Жителите на селото можат да добијат квалификувана медицинска нега во здравствените установи Бјала (6 км од селото).

број на спратови
3
Достапно
5+кк
Површина
700 m2
Плац
700 m2
Корисна површина
150 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
150 m2
Паркинг
Да
Продавница
5 km
Доктор
15 km
Кафетерија
540 m
Ресторант
5 km
Бар
730 m
Училиште/градинка
140 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00