Пространа семејна куќа во луксузна станбена зона кај селото Кошарица

Sunny Beach, Бугарија – ID 8568
300,000 Евра
Површина 936 m2
Достапно Нетипичен
Море 14 000 m
услуга 1 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Понуда за проникливите! Се продава уникатна куќа на четири ката, која има три петособни, еден трособен стан, површината на куќата е 936м2, површината на плацот е 1100м2. Куќата се наоѓа над Сончевиот брег во подножјето на планинскиот венец Стара планина, во близина на Кошарица, во највисокиот дел на локалитетот, од каде што има прекрасен поглед на морето. Куќата со четири стана има седум тоалети, две гаражи, една за две коли, визба, летна кујна, сместена, три скари, базен и други корисни работи како градини, овоштарници и цветни градини, како и сопствена извори на вода. Во дворот има посебен простор од сто и педесет квадрати за зеленчукова градина, каде што се одгледува прекрасен зеленчук. На имотот има повеќе од 10 овошни дрвја, цреши, вишни, круши, праски, сливи, јаболка и кајсии. Куќата е приклучена на трифазна струја. Во западниот дел од дворот, кој е претежно поплочен со мермер, има тераса со скара, која се наоѓа над гаражата и е опремена со функционален камин и шанк тезга. Во овој дел од дворот има и базен - 7х4м. во комбинација со активен декоративен водопад. Базенот има професионален систем за чистење. Можете да најдете детална 3D турнеја на нашата веб-страница. Растојанието до морето е само 14 км. Многу добра понуда, препорачливо!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Тимот МНМ

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

број на спратови
4
Достапно
Нетипичен
Поглед на море
Да
Површина
936 m2
Плац
1100 m2
Корисна површина
936 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Гаража
Да
Базен
Да
Градежна површина
936 m2
Паркинг
Да
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
3 km
Доктор
4 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
950 m
Бар
3 km
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00