Пространи 2 соби на прва линија, поглед на море во луксузниот комплекс Majestic, Sunny Beach

Sunny Beach, Бугарија – ID 3980
91,000 Евра
Површина 82 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/10
Море 40 m
услуга 11 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Нудиме простран стан со 2 соби, со големина од 82м2, кој се наоѓа на третиот кат од 10 ката, во приватниот комплекс 5* Majestic Hotel &

Резиденција на Сончев Брег, Бугарија. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според фотографиите. Распоредот на станот е влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, голема тераса со поглед на море

Комплексот во кој се наоѓа станот има стратешка локација во првата линија на северниот дел на одморалиштето Сончев брег на парцела со површина од 450 хектари. Вкупната површина на комплексот е 56 илјади квадратни метри, а површината на уникатната градина со базени и патеки за пешачење е 350 хектари. Комплексот има дел од плажата резервиран за сопствениците и нивните гости. Одличен, совршено одржуван комплекс 5* има своја плажа! Препорачуваме!

Сопствениците и нивните гости се достапни во комплексот:

4 уникатни ресторани: главен ресторан со 600 седишта, главен ресторан тераса со 150 седишта, тематски ресторан (a la carte) со 300 седишта, ресторан на базен со 500 седишта во покриениот простор и 250 надвор под сенката на дрвјата

Соба за состаноци

Соба за игри (базен, шах, табла, итн.)

Парк

СПА центар (фитнес, турска сауна, финска сауна, масажи, џакузи)

Салон за убавина (фризерски салон, салон за убавина)

Паркинг

4 барови: лоби бар - 800 седишта, бар на тераса - 500 седишта, лоби бар - 120-150 седишта, бар покрај базен - 175-200 седишта

Базени: главен базен, солариум, детски базен, прекрасни места за релаксација

Детски простор: мини клуб (градинка, детско катче)

Хоби клуб (рачно изработено студио)

Игралиште;

Спорт: игралиште, тениско игралиште, игралиште за одбојка на плажа

Надоместокот за одржување е 11 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
3
број на спратови
10
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
82 m2
Корисна површина
72.16 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
300 m
Доктор
1 km
Кафетерија
210 m
Ресторант
160 m
Бар
120 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00