Пространи 2 соби, во комплексот Авалон, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 9183
56,100 Евра
Површина 66 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/6
Море 500 m
услуга 8 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Врвна цена! Нудиме 2-собен стан со вкупна површина од 66 м2, сместен на третиот кат од шест ката во комплексот Авалон во Сончев Брег, Бугарија. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема. Се состои од: ходник, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и пространа тераса. Комплексот во кој се наоѓа станот се наоѓа во срцето на Сончев Брег, на 500 метри од морето и на само 10 минути пешачење од центарот на одморалиштето. Во близина има многу продавници, ресторани и центар за забава. Во текот на целата година супермаркет Младост е 5-минути пешачење далеку. Комплексот вклучува: базен со бесплатни лежалки и чадори, лоби бар, ресторан со тераса, мини спа (со доплата), рецепција, лифтови, паркинг места во околината и 24-часовно обезбедување. Стан погоден за постојано живеење. Надоместокот за одржување е 8 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
66 m2
Корисна површина
58.08 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
190 m
Доктор
1 km
Кафетерија
470 m
Ресторант
110 m
Бар
170 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00