Пространи 3 соби, 300 метри од плажа, 2 балкони, Кафе

Kavarna, Бугарија – ID 3969
68,000 Евра
Површина 95 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/4
Море 300 m
Состојба Готово
Ви нудиме многу простран стан од 3+kk на приземје од четири ката со површина од 95 m2 во градот Каварна на 300 m од плажа Распоред на станот: голем ходник со помошна просторија, пространа дневна соба со кујна, две спални соби, 2 пространи балкони - на едниот се влегува од спална, а другиот од кујна. Станот се продава комплетно опремен со мебел по нарачка и луксузни додатоци. Објектот е во исклучително добра техничка состојба. Станот е погоден за користење преку целата година, е многу мирна локација. Можете да паркирате во затворен и ограден простор.
Нема надомест за одржување.
Многу интересна понуда, препорачуваме!
Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Овде ќе најдете и бања со лековита кал, која има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.
Спрат
1
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
95 m2
Корисна површина
83.6 m2
Балкон
Да
Продавница
290 m
Доктор
730 m
Кафетерија
520 m
Ресторант
520 m
Бар
580 m
Училиште/градинка
390 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00