Пространи 3 соби, комплекс Месембриа Ресорт, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 5491
Површина 96 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/5
Море 300 m
услуга 14 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Нудиме простран стан со 3 соби, со големина од 96м2, кој се наоѓа на третиот кат од шест ката во комплексот Месембрија Палас на Сончев Брег, Бугарија. Распоред: ходник, дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет и балкон. Во цената е вклучен мебел и опрема. Комплексот Месембриа Палас се наоѓа во непосредна близина на најчистата и најголемата плажа на одморалиштето - „Какао Бич“ и шеталиштето, тој е единствен по својата убавина и местоположба, затворен комплекс со секакви додатоци и забава кои се својствени за хотели од највисока класа и стандард на светско ниво. Располага со отворен и внатрешен базен, фитнес центар, кафуле, игралиште за фудбал и одбојка и терен за мини голф.

Надоместокот за одржување е 14 €/м2 годишно.

Погоден за користење преку целата година или за изнајмување.

Многу добра понуда, препорачливо!

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Површина
96 m2
Корисна површина
84 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
160 m
Доктор
230 m
Кафетерија
270 m
Ресторант
170 m
Бар
170 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00