Пространи 3 соби, ниска такса за одржување, девица природа, комплекс Сончев дом, Кошарица

Košarica , Бугарија – ID 8881
60,500 Евра
Површина 88 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/4
Море 2 200 m
услуга 3 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме 3-собен стан од 88м2, кој се наоѓа на третиот кат од четири ката во прекрасниот комплекс Сончев Куќа во Кошарица, Бугарија. Распоредот е влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, две купатила со тоалет и две тераси. Одморалиштето Sunny House е прекрасно место со убавина што го одзема здивот. Животот и рекреацијата во Sunny House е совршена комбинација помеѓу морето и девствената природа на планините Странџа. Во комплексот се достапни за сопствениците и нивните гости:

* базен;

* игралиште;

* трговија;

* паркинг;

* ограден и чуван простор;

Надоместокот за одржување е 3 €/м2 годишно.

Комплексот се наоѓа на 2,2 км од плажа и 20 минути пешачење од Сончев Брег. Бургас е 35 километри, а меѓународниот аеродром е 30 километри.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Кошарица е одморалиште (област Бургас, општина Несебар), сместено на 3 км од популарното одморалиште Сончев Брег, во подножјето на величествената планина Стара Планина, чии последни падини постепено се спуштаат во кристално чистите води на Црното Море. . Оваа област е живописна, со прекрасен панорамски поглед, потопена во густа медитеранска вегетација. Селото нуди одлични услови за рекреација и туризам.

Селото е многу шармантно, ја одржува својата чистота и убавина. Тука е хармонијата, убавината и спокојството на чистата и недопрена природа. Популарното и живо одморалиште Сончев Брег и живописниот природен резерват Калината се во близина.

Областа има одлични можности за љубителите на одмор на плажа и љубителите на жив ноќен живот (во одморалиштето Сончев Брег). Љубителите на природата имаат можност да одат во шума или да возат велосипед. Бројни еко-правци нудат можност за практикување на екотуризам и планинарење. Блиските езерца ќе ги воодушеват љубителите на риболовот.

Кошарица се наоѓа на надморска височина од 100 метри. Плажата и одморалиштето Сончев Брег се на 3 километри, градот Бургас и меѓународниот аеродром - 31 км, Варна - околу 90 км. Селото има училиште, дуќани и прекрасна црква на плоштадот. Патиштата се асфалтирани, има централна водоводна и фекална канализација, телефон и интернет конекција.

Спрат
3
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
88 m2
Корисна површина
77.44 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
80 m
Доктор
1 km
Кафетерија
260 m
Ресторант
100 m
Бар
70 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00