Пространи 3 соби, одличен комплекс 3 Планини, Разлог

Банско, Бугарија – ID 8958
85,800 Евра
Површина 75 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/4
Жичара 7 000 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба 3-собен стан во комплексот 3 Планини, во близина на познатиот ски-центар Банско. Комплексот се наоѓа на 7 км од скијачката патека во Банск, шатл-служба до скијачката патека достапна неколку пати на ден. Распоред: ходник, дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет, балкон. Станот е со јужна експозиција. Станот е со вкупна површина од 75м2 и се наоѓа на втор кат од четири ката. Греењето е електрично со електрични радијатори. Комплексот вклучува двокатна област за рекреација, која вклучува базен со минерална вода, зона за релаксација, класична сауна, солена сауна, шок туш, парна бања и авантуристички туш.
Разни масажи, СПА терапија и лимфна дренажа
Со капацитет од 120 седишта и вкусни јадења, ресторанот на Хотел „3 Планини“ е погоден за организирање корпоративни настани и приватни забави. Лоби барот има отворен камин и нуди широк спектар на пијалоци, закуски и сладолед. Хотелот нуди превоз до и од падините неколку пати на ден.
Хотелот „3 Планини“ се наоѓа во близина на Банско - најпознатиот ски-центар во Бугарија и покрај теренот за голф кој неодамна го изгради Иан Вуснам, како и падините на Кулиното, недалеку од градот Кулиното. Причина. Комплексот се наоѓа:
2 км од теренот за голф;
7 км од Банско и ски-лифтови;
140 км од аеродромот во Софија;
200 км од брегот на Грција.
Комплексот е во функција преку целата година.
Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно.
И малку повеќе за Банско:
Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.
Од една страна - Родопите, од друга - Рила - со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.
Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.
Се наоѓа на 161 км. јужно од аеродромот во Софија и 56 км. југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.
Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.
Затоа што Банско има се!
Зимски туризам
Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки долги од 51 до 100 километри Банско е на прво место! Тоа е најевтиното одморалиште во оваа категорија од испитаните 400. Банско нуди 75 километри професионално подготвени и сигурно обезбедени падини, добра школа за скијање и продавница за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.
27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.
Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.
Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има подвижна рингишпил, нови детски лифтови и јасли.

Што нуди нашата агенција:
- Само и само кај нас 3D виртуелна тура
- Бесплатна видео турнеја во реално време
- Бесплатна консултација
- Загарантирана правна заштита
- Опција за далечинско купување (изготвување полномошно бесплатно)
- Комплетна услуга по трансакцијата (даночна регистрација, промена на струја и вода)
Ве очекуваме!


Спрат
2
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
75 m2
Корисна површина
66 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
3 km
Доктор
3 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
2 km
Бар
3 km
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00