Пространи 3 соби во изградба, комплекс на прва линија до море, Равда

Ravda, Бугарија – ID 7026
166,670 Евра
Површина 107 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/5
Море 50 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме апартмани во новиот комплекс Olympia Residence на првата линија до морето во Равда, Бугарија. Комплексот Olympia Residence е луксузен комплекс кој се наоѓа на првата линија на морето, веднаш до една од најубавите и најчистите плажи на бугарските црноморски олимписки надежи. Се наоѓа на 3 километри од историскиот дел на Несебар - град на листата на светско наследство на УНЕСКО и една од најпопуларните туристички дестинации.

Специфичниот 3-собен стан со големина од 107,78 м2 се наоѓа во блок 3 и на прв кат од пет ката. Распоредот е влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет и балкон. Во куповната цена не е вклучен мебелот и опремата, за кои со задоволство можеме да помогнеме.

„Olympia Residence“ има парцела од 6200 m² и се состои од четири згради со вкупно 89 апартмани и студија и 43 посебни подземни паркинг места. Сите згради имаат лифтови од најновата генерација.

Благодарение на комбинацијата на уникатноста на локацијата со модерен дизајн, само во Olympia Residence ќе најдете апартмани и мезонети со посебни дворови, панорамски тераси и исклучителен поглед на морето.

Објектите на комплексот вклучуваат ресторан, отворен базен со места за сончање, велнес центар со парна бања, сауна, џакузи и соба за масажа. Сопствениците имаат и детско игралиште, скара за бесплатна употреба и простор за тивки игри.

Удобноста и спокојството на резиденцијата се обезбедени со 24/7 контролиран пристап за луѓе и автомобили, како и секојдневно одржување на паркинг местата, базенот, објектите и заедничките простории на комплексот.

Во близина на комплексот се наоѓа најголемиот воден парк во Бугарија - Несебар Аквапарк - 1 км, хипермаркети 1-1,5 км, како и бројни ресторани и продавници.

За љубителите на „динамична“ рекреација и ноќен живот, Сончев Брег - област за летна рекреација бр. 1 во земјата - е оддалечена само 4 километри.

Аеродромот Бургас е 30 километри. – 25 минути. Може да се организира трансфер од и до аеродромот.

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Градот Несебар е едно од најпосетуваните бугарски одморалишта на брегот на Црното Море. Се наоѓа на 38 километри од Бургас и 100 километри јужно од Варна на истоимениот карпест полуостров, кој слободно се поврзува со песочната Сончева плажа на југ.

Градот бил прогласен за архитектонски и археолошки резерват во 1056 година. Од 1983 година е вклучена во списокот на светско културно наследство на УНЕСКО. Типично за ова живописно место е црноморскиот развој на двокатни дрвени куќи, притиснати заедно во кривулестите улици. Атмосферата ја надополнуваат бројни цркви, главно од византискиот период (црквата Св. Јован Крстител од 11 век, Свети Стефан од 10 век со прекрасни ѕидни слики од периодот на бугарската национална преродба и црквата на Пантократор). Најстарата сочувана црква е базиликата, која најверојатно потекнува од 5 век.Во центарот на градот се наоѓа Стариот епископски дворец, кој несомнено е една од највпечатливите знаменитости на градот. Уникатна дрвена ветерница стои на работ на стариот град. Археолошкиот музеј со својата богата колекција на икони и античка керамика или манастирот Св. Џорџ. Во близина на пристаништето има добро сочувани ѕидови, а градот има поплочување од средниот век и античка Грција и Рим. Калдрманите, внимателно одржувани улици, древните цркви и полудрвените куќи од 19 век му даваат на овој град невиден шарм. Овде можете да талкате со часови, восхитувајќи се на опсегот на ракотворби и учејќи за богатото минато. На љубителите на историјата и архитектурата тука сигурно нема да им биде досадно. Ќе најдете и мали продавници, пазари, пабови и пристаниште. Тука има неколку плажи. Најинтересната плажа, Саут Бич, се наоѓа во јужниот дел на градот. Неговата должина е особено интересна, а ако погледнете внимателно, ќе откриете дека непречено се поврзува со плажата, која се протега сè до Сончев Брег. Плажата е песочна, со постепен влез во морето и нуди широк спектар на спортски активности (фудбал, одбојка, џет ски и сл.). Покрај песочната плажа на копното, на 2 км од стариот центар, има нов кварт. Близината на Сончевиот брег нуди можност за користење на целата палета на спортско-забавни и други услуги и во ова одморалиште. Разновидноста и комбинацијата на историјата со модерните услуги и ноќното седење во ресторан на карпа над морето во стариот Несебар се причина да го посетите и да го поминете вашиот одмор на ова магично место.

Ова место кое го одзема здивот е совршено за романтичарите, љубителите на ноќниот живот, историјата, културата и добрата храна. Несебар не смее да го пропушти никој што сака да ја запознае Бугарија и нејзините обичаи.

Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Површина
107 m2
Корисна површина
94.78 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
480 m
Кафетерија
80 m
Ресторант
40 m
Бар
180 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00