Пространи 3 соби, во луксузниот комплекс Каскадас, Равда

Равда, Бугарија – ID 6404
87,000 Евра
Површина 67 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/6
Море 350 m
услуга 12 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Нудиме убав 3-собен стан, со големина од 67м2, сместен на вториот кат од шест ката, во елитниот комплекс Каскадас во Равда, Бугарија. Распоред: влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет и балкон со поглед на базен. Имотот се продава комплетно наместен и опремен според моменталните фотографии.
Комплексот Каскадас се наоѓа веднаш до плажата, во едно од најубавите места на бугарскиот јужен брег на Црното Море, на 5 минути пешачење (350 метри) од песочната плажа и 300 метри од водениот парк Aqua Paradise. . Областа има развиена инфраструктура со сите погодности за целогодишно живеење - намирници, ресторани, јавен превоз, училиште, градинка и друго. На територијата на комплексот има детско игралиште, голем базен за возрасни и деца, зона за релаксација, прекрасно уреден простор, џакузи, паркинг и чувар. Годишниот надоместок за одржување е 12 €/м2.
Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!
Од Равда има патен пристап до други познати одморалишта и градови како Бургас, Несебар и Сончев Брег.
Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.
Равда е синоним за мирен одмор поминат во приватност, полн со релаксација и влажен морски воздух. Секој може да најде место за одмор на пријатни плажи расфрлани во крајбрежната зона. За најмалите, постои аквапарк во Равда, кој е споредлив со аквапаркот во Примоск, кој е популарен локален град на полуостровот. Можеби единствената разлика е цената, која овде е многу попристапна отколку во другите делови на Бугарија. Овде навистина можете да купите нешто поповолно, без разлика дали се сувенири од одмор или овошје на локалниот пазар. Одлична е и пристапноста со приградски превоз до блиските одморалишта, како што се познатиот Сончев Брег, Бургас или историскиот Несебар, кој е во непосредна близина на градот Равда.
Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Површина
67 m2
Корисна површина
58 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
670 m
Кафетерија
340 m
Ресторант
240 m
Бар
450 m
Училиште/градинка
910 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00