Реновирана куќа во медитерански стил со базен, наместена, Привлака

Privlaka, Хрватска – ID 10095
560,000 Евра
Површина 950 m2
Достапно 5+кк
Море 600 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Се продава прекрасно реновирана куќа со базен во Привлаче. Куќата е комплетно реновиран во 2021 година и изграден е помошен објект и базен. Благодарение на камената фасада и цврстото дрво, куќата зрачи со медитерански стил.

Куќата се состои од приземје и кат. Приземјето се состои од ходник, кујна со трпезарија, дневна (непристапна), спална соба, бања и тераса. Вкупната површина на приземјето е 111,15 м2. Горе има ходник, три спални соби, секоја со сопствено купатило и тераса. 1 кат има 85,85 м2. Понатаму во дворот е доградба со еднособен стан и машински простор. Површината на помошниот објект е 30,80 м2.

Вкупната површина на куќата со доградба е 227,80 м2. Површината на земјиштето е 913 м2. Дворот е украсен со базен од 32 м2 и белведер со масивна дрвена маса, клупи и скара.

Во дворот има 4 паркинг места.

Одалеченост од море 600 м Одалеченост од центарот на Привлака 1,3 км.

Куќата е уредена во медитерански стил кој одговара на надворешноста. Комплетниот мебел и опрема е вклучен во цената.

Фасадна топлинска изолација 10 cm полистирен. Пластични прозорци со ролетни и мрежи за инсекти. Подната покривка се состои од плочки. Подно греење во цела куќа и стан. Исто така клима во дневната соба и собите од куќата и една во доградбата. Тоа се вкупно 6 единици. Направен е базен со лед осветлување, обложен со керамички мозаик и подготовка за греење.

Тревник и детско игралиште со лулашка, камена маса за пинг-понг и пикадо.

Привлака е мал рибарски и туристички град на само 15 минути возење од градот Задар, сместен на голем песочен полуостров помеѓу кралскиот град Нин и островот Вир. Чистите мориња и долгите, плитки песочни заливи се совршени за целосна релаксација. Местото ги нуди сите потребни содржини за пријатен и квалитетен живот: продавници, ресторани, пошта, поликлиника. Љубителите на спортот и рекреацијата кои сакаат да се обидат со едрење или сурфање, своето рајско катче ќе го најдат во околните населби. Сè што ви треба за тивок и релаксирачки семеен одмор во медитерански стил можете да го најдете овде.

Ние сме агенција за недвижности со долгогодишно искуство. За изборот ќе дадеме стручни и фер совети. Ќе се погрижиме купувањето на вашиот избран имот да биде непречено и без грижи. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации.

За повеќе интересни и актуелни понуди, проверете ја нашата страница.

Тимот на Mojenemovitostumore

број на спратови
2
Достапно
5+кк
Површина
950 m2
Плац
913 m2
Корисна површина
227.8 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
145 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
1 km
Доктор
3 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
140 m
Бар
730 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00