Шармантен хотел во живописниот град Котор, Доброта, Црна Гора

Добрина, Црна Гора – ID 7780
2,250,000 Евра
Површина 250 m2
Море 95 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Ние нудиме на продажба шармантен хотел лоциран во живописниот град Котор, Доброта. Овој атрактивен имот претставува одлична можност за инвеститорите кои сакаат да стекнат просперитетен угостителски бизнис на одлична локација.

Мини хотелот со вкупна површина од 380м2 (без тераси) на своите гости им нуди удобно и пријатно опкружување. Хотелот се состои од два стилски дизајнирани студио апартмани и пет добро опремени апартмани со една соба, за вкупно седум сместувачки единици. Секој апартман е смислено опремен за да им обезбеди на гостите пријатен престој.

Покрај сместувањето, овој хотел нуди и капацитети кои ги опслужуваат и гостите и вработените. Може да се пофали со просторија за перење што овозможува ефикасно и практично чистење. Присуството на канцеларија и рецепција обезбедува деноноќно работење и одлични услуги за гостите.
Хотелот се наоѓа во близина на морето, гостите можат да уживаат во неверојатен поглед и лесен пристап до плажата. Хотелот е исто така погодно лоциран во близина на разни ресторани и други објекти.

Доброта е мало село во Црна Гора, на брегот на Которскиот залив. Населението на селото е околу 8.200 луѓе. Доброта се протега неколку километри по живописното крајбрежје, од античкиот град Котор до селото Љута и со право се смета за една од најубавите населби на Бока Котор. Зоната на плажата, долга околу 7 километри, се протега по целото село и се состои од површини од бетон и камче. Местото е полно со различни кафулиња, барови и ресторани. Недостатокот на пространи песочни плажи целосно се компензира со прекрасниот поглед на Которскиот залив. За разлика од плажите на многу големи туристички центри, крајбрежјето на Доброта е исклучително ретко да се видат преполни туристи.
Поглед на море
Да
Површина
250 m2
Плац
250 m2
Корисна површина
380 m2
Градежна површина
380 m2
Паркинг
Да
Продавница
460 m
Доктор
280 m
Кафетерија
270 m
Ресторант
150 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
260 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00