Се продава хотел во изградба во Банско

Банско, Бугарија – ID 2437
202,000 Евра
Површина 560 m2
Жичара 2 000 m
Состојба Готово
На инвеститорите им нудиме да купат трикатен хотел во изградба во светски познатиот ски-центар Банско. Банско е прекрасно гратче познато по својата историја и се наоѓа во подножјето на планината Пирин, спроти хотелот Олимп, бензинската пумпа и таверната Бански Хан. Според архитектонскиот проект, имотот се состои од хотел и станбен дел. Зградата е со вкупна изградена површина од 1073 м2 и се наоѓа на плац со површина од 560 м2. Проектот предвидува 18 соби, 8 апартмани (од кои дел може да се пренаменат во соби), таверна, лоби бар, рецепција, складиште за скијање. Постои можност за изградба на базен и спа. Станбената површина вклучува три станбени нивоа и поткровје. На приземје има два стана и посебно скалило. На следните две нивоа има два стана со дневна, чајна кујна, 1 спална и бања со тоалет. Во подрумот се визбите на апартманите и кујнскиот тракт до ресторанот од хотелскиот блок. Со хотелскиот дел се управува посебно со влегување во рецепција од улица. На приземје има и приватна самопослуга. На следните две нивоа има 6 спални соби и бања на катот. Приземјето на хотелот е уредено со сала за појадок и влажно бифе, а во подрумот има ресторан со кујна и келнер.

И малку повеќе за Банско:
Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.
Од една страна - Родопите, од друга - Рила - со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.
Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.
Се наоѓа на 161 км. јужно од аеродромот во Софија и 56 км. југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.
Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.
Затоа што Банско има се!
Површина
560 m2
Плац
560 m2
Корисна површина
1073 m2
Градежна површина
1073 m2
Паркинг
Да
Продавница
920 m
Доктор
1 km
Кафетерија
960 m
Ресторант
620 m
Бар
870 m
Училиште/градинка
780 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00