Се продава камена вила, област Умаг

Umag, Хрватска – ID 8272
Површина 1100 m2
Достапно 4+кк
Море 2 000 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Вилата е неверојатно убава камена куќа изградена во 1885 година и целосно реновирана и прилагодена на луксузните обичаи на 21 век.

Традиционална хармонија, истарски камен, дрвени греди и стакло во романтичниот ентериер на вилата

Куќата се наоѓа во малото тивко истарско село Закиња, на 6 км од Умаг и 5 км од Новиград, а во непосредна близина на само 8 км се наоѓа најпознатиот воден парк Истраландија.

Оддалеченоста до плажата од вилата е 1,5 км по која се протега новоуреденото шеталиште

Аеродромот Пула е на само 80 километри од Умаг.

Вилата зафаќа повеќе од 180 м2 на два ката со три покриени тераси во градина украсена со медитеранска атмосфера.

На приземјето на вилата има опремена кујна со пространа трпезарија, удобна дневна соба со ТВ и камин, соба со брачен кревет и сопствено купатило и посебен тоалет.

На првиот кат има две соби со брачен кревет, секоја со сопствена бања и панорамски поглед на морето.

Сè во оваа куќа е подредено на задоволство на жителите, од најдобрата керамика и луксузниот рустикален мебел, климатизирани сите соби до загреаниот базен со водопад од 35 м2, кој е совршено интегриран во бајковитата градина на вилата.

Добро одржуваната градина е целосно оградена, а самата надворешност се простира на 1050м2, а посебно внимание е посветено на растенијата. Вилата има прекрасен тревник,

лежалки, две покриени тераси со голема трпезариска маса надвор, надворешна мала куќа од камен, опремена со WC - туш, машина за перење и посебен надворешен туш. На имотот има покриен паркинг.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
1100 m2
Плац
1050 m2
Корисна површина
180 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
100 m2
Паркинг
Да
Продавница
3 km
Доктор
3 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
1 km
Бар
2 km
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00