Се продава простран 3-собен стан со балкон во Банско

Банско, Бугарија – ID 2683
52,000 Евра
Површина 109 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/6
Жичара 2 m
Состојба Готово
Нудиме на продажба простран 3-собен стан со вкупна површина од 109 м2 во светски познатиот ски-центар Банско. Располага со рецепција, ресторан, паркинг, 24-часовно обезбедување, лифт, внатрешен базен, парна бања, сауна и простории за масажа. Работи во зимските месеци. Станот е пријатен и простран, комплетно наместен и нуди: влезен хол, кујна со дневна соба, две спални соби, балкон и две бањи. Имотот се наоѓа на 3 кат и од балконот открива прекрасен поглед на планината Пирин и градот.

И малку повеќе за Банско:
Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.
Од една страна - Родопите, од друга - Рила - со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.
Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.
Се наоѓа на 161 км. јужно од аеродромот во Софија и 56 км. југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.
Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.
Затоа што Банско има се!
Зимски туризам
Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки долги од 51 до 100 километри Банско е на прво место! Тоа е најевтиното одморалиште во оваа категорија од испитаните 400. Банско нуди 75 километри професионално подготвени и сигурно обезбедени падини, добра школа за скијање и продавница за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.
27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.
Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.
Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има подвижна рингишпил, нови градинки.
Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Површина
109 m2
Корисна површина
90 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
740 m
Доктор
1 km
Кафетерија
920 m
Ресторант
210 m
Бар
220 m
Училиште/градинка
880 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00