Се продава стан на приземје, 3 соби на пожелна локација на Пефкохори, Грција

Pefkochori, Грција – ID 10078
195,000 Евра
Површина 50 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/2
Море 500 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Се продава стан во просперитетниот приморски град Пефкохори со 49 м2 станбена површина. Станот на приземје вклучува 2 спални соби, бања, кујна и отворена дневна соба со пристап до голем аголен балкон. Изграден 1990 година, станот е реновиран и се продава комплетно наместен и со сите електрични апарати спремни за приход од изнајмување или за вашиот летен одмор. Градините се добро одржувани, а има и комунален базен. Центарот на градот е на само една прошетка, а песочната плажа Пефкохори е на 500 метри. Касандра е одлична дестинација за одмор и плажите се наградени со сини знамиња за бистрите води, што ги прави популарни меѓу туристите.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Пефкохори е античко село со варосани куќи опкружено со цитруси и маслинови градини што се протега до популарното одморалиште на плажата Торонискиот залив. Во летниот период, туристите ги привлекуваат можностите за нуркање, возење со падобран, но и прошетки и поглед на зајдисонце од ресторани или традиционални таверни кои нудат медитерански деликатеси. Вечерта се организираат музички изведби со грчка и српска музика во баровите и клубовите. Опциите за купување вклучуваат продавници што продаваат рачно изработени сувенири како накит и ликер од лимон.

Пефкохори, што значи „борово село“, е туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на полуостровот Халкидики во Грција. Пефкохори го добил името по боровите дрвја што ги има во изобилство во планините во областа. Населението во 2011 година изнесувало 1.931. Пефкохори се наоѓа на североисточниот брег на полуостровот, 3 километри југоисточно од Ханиотис, 4 километри северно од Аја Параскеви и 92 километри југоисточно од Солун.

Спрат
1
број на спратови
2
Достапно
3+кк
Површина
50 m2
Корисна површина
50 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Продавница
260 m
Доктор
360 m
Кафетерија
330 m
Ресторант
190 m
Бар
130 m
Училиште/градинка
280 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00