Се продава стан во Бечиќи, во близина на Будва

Bečići, Црна Гора – ID 7233
135,000 Евра
Површина 34 m2
Достапно 2+кк
Спрат 5/12
Море 260 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Се продава еднособен стан во Бечиќи, во близина на градот Будва.
Станот е со површина од 34 м2 и се наоѓа на 5 кат.
Терасата нуди прекрасен поглед на морето. Станот е делумно наместен.
Има продавници, кафулиња, автобуска станица на непосредна близина од станот, а на само 260 m од морето.

Под заштита на планинскиот венец Ловчен, Црногорците ја изградиле малата населба Бечиќи во прекрасен залив исполнет со песок. Бечичи се наоѓа во Будванскиот залив, источно од Будва, каде што води крајбрежно шеталиште долго четири километри. Одморалиштето Бечичи во суштина е продолжение на одморалиштето Будва. Гордоста на одморалиштето е неговата прекрасна плажа со должина од 1.800 m, која експертите веќе во 1936 година ја прогласија за најубава плажа на Медитеранот. Неговиот пријатен покрупен песок ја освои највисоката награда на меѓународната изложба во Париз истата година.
Бечиќи е живописен град над песочен залив, обложен со борови шуми. Првобитно рибарско село, денес може да се пофали со најубавата плажа во Европа. Плажата Бечиќ има висок рејтинг во сите показатели. Нуди не само пријатен одмор на плажа, туку и спортски активности - спортско игралиште на плажа или разни спортови на вода.

Спрат
5
број на спратови
12
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
34 m2
Корисна површина
32 m2
Балкон
Да
Продавница
410 m
Доктор
2 km
Кафетерија
370 m
Ресторант
170 m
Бар
260 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00