Се продава стан во центарот на Пула, одлично наместен

Пула, Хрватска – ID 8328
220,000 Евра
Површина 72 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/4
Море 1 500 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Стан 70,58 м2 на први кат, се состои од дневна, кујна со трпезарија, 2 спални соби, плакар, бања и ходник.
Станот вклучува визба од 18 м2 и гаража.
Станот е комплетно реновиран и наместен. Категоризирано и во функција за изнајмување.
Греење и ладење клима, централно греење.
Погоден за туризам и семеен живот. Во близина на центар, градинка, училиште.
Се продава со цел мебел и бела техника. Подготвен за вселување.

Најголем истарски град е Пула, кој има 65.000 жители. Тоа е економски и културен центар на полуостровот. Тоа е исто така важно трговско и воено пристаниште кое се наоѓа во заштитениот залив на полуостровот Истар, во кој има и помали острови како Уљаник, Свети Андрија и Света Катарина. Тука се наоѓаат важни индустрии како текстил, стакларија и бродоградилишта. Пула е еден од важните хрватски транспортни центри. Има аеродром, фреквентна железничка линија и раскрсница на патишта што го поврзуваат брегот со центарот на Истра и Пула со Риека. Важно е и патничкото пристаниште од кое бродовите заминуваат за Венеција.

Поради прекрасните споменици, туристите патуваат овде дури и од подалечните одморалишта. Во градот има многу лесно достапни римски и средновековни споменици. Меѓу нив се издвојува добро сочуваниот амфитеатар изграден овде од Римјаните.

Ако одлучите да го поминете вашиот одмор во Пула, тоа ќе им одговара особено на спортските луѓе и на оние кои сакаат да се забавуваат. Кога сте уморни од сончање на плажа и локални знаменитости, прошетајте до раздвиженото пристаниште каде што ќе видите високи кранови и огромни товарни бродови. Благодарение на ова, ќе се запознаете со секојдневниот живот на локалните жители.

Пула е еден од важните и големи туристички центри во Истра. Во самиот град нема брег каде што може да се плива. Затоа, ќе мора да одите на југ и југозапад (Веруда, Верудела, Златне стијене) од центарот или северозапад (Пунтижела). Во овие делови се изградени и големи хотелски комплекси. Овие денови или се нови или реновирани. Не треба да се грижите дали ќе бидете отсечени од градската забава бидејќи во градот трчаат автобуси.
Спрат
2
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
72 m2
Корисна површина
70.58 m2
Лоѓија
Да
Гаража
Да
Подрум
Да
Продавница
50 m
Доктор
140 m
Кафетерија
220 m
Ресторант
230 m
Бар
70 m
Училиште/градинка
150 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00