Се продава стан во Петровац во нова модерна зграда

Petrovac Budva, Црна Гора – ID 7200
Површина 75 m2
Достапно 3+кк
Спрат 5/5
Море 350 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Се продава двособен стан во Петровац во нова модерна зграда на втор кат. Изградбата е завршена во јуни 2023 година. Површината на овој простран стан е вкупно 75 м2 со балкон од 4 м2. Распоредот на станот е класичен, голема дневна со трпезарија, соба која води до кујната. Станот има и една бања и тоалет. А она што дополнително го краси овој имот се две спални соби со прекрасен поглед на море. Подовите во станот се изработени од квалитетен паркет и керамика во бањата, на тоалетот и на балконот. Станот се наоѓа на мирна локација и на 350 м од брегот, а во непосредна близина има продавници и локални кафулиња.

Можност за купување 2 гаражни места на ниво -3, големина 14 м2

Будва со населбите Борета, Бечиќи, Рафаиловичи, Пржно, Милочер, Свети Стефан, Режевичи и Перазица создава една од најубавите ривиери и мориња. Се карактеризира со интимни, скриени заливи, ситни тивки пристаништа, чист песок, бујна медитеранска вегетација.Будва стана позната по своите огромни прекрасни плажи (крупен и ситен песок, мали камчиња). Во него и во неговите хотелски комплекси е концентриран жив спортски, забавен, социјален и културен живот. Хотелските комплекси, главно речиси независни хотелски градови, како што е Словенска плоштад, се наоѓаат надвор од стариот град, зад неговите ѕидови, во непосредна близина на морето. Меѓу плажите во Будва, следните плажи беа наградени со престижното сино знаме: „Blue Beach“, „S&I Beach Life“, „Escallera“ и „Mogren I“. Првите три именувани се наоѓаат во заливот Јаз, тие се песочни и до нив може да се стигне со вртење 500 метри од магистралата Јадранска, западно од Будва.

Во централниот дел на црногорското крајбрежје се наоѓа античкиот град Будва, моментално можеби најпопуларното туристичко одморалиште во Црна Гора. Ако го следите автопатот што го следи брегот од Которскиот залив кон Скадарското Езеро, на околу половина пат ќе стигнете до популарната дестинација Будва. Градот лежи во широкиот Будвански залив и е заштитен од неповолните временски влијанија од внатрешноста со планините Ловќен и Паштровичи.

Спрат
5
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
75 m2
Корисна површина
71 m2
Балкон
Да
Продавница
410 m
Доктор
310 m
Кафетерија
330 m
Ресторант
220 m
Бар
340 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00