Се продава стан во Рисан на мирна локација во близина на море

Risan, Црна Гора – ID 7271
160,000 Евра
Површина 89 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/4
Море 100 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Станот е со површина од 89 м2 и се наоѓа на 2 кат.
Просторот на куќата е чуван, со паркинг и приватен базен.
Распоред на станот: дневна во комбинација со отворена кујна, спална соба, бања и 2 пространи балкони. Станот е наместен и опремен со клима уред. Прозорците нудат и прекрасен поглед на морето и планините на Бока Котор.
Се што ви треба е на непосредна близина од станот кој се наоѓа на само 100 m од морето.

Рисан е црногорски град кој се наоѓа во заливот Бока Которска и е една од важните туристички дестинации на оваа област. Тоа е најстарата населба во овој залив и стекна значителна слава главно благодарение на многу вредните археолошки локалитети, кои се горди што се на листата на УНЕСКО. Сепак, Рисан е и многу тивко приморско одморалиште каде што можете да се препуштите на пријатна релаксација на некои од помалите плажи. Целото одморалиште е заштитено со висок гребен од варовнички карпи. Во близина на брегот има и неколку ресторани и кафулиња кои ве повикуваат да имате пријатен престој
Спрат
2
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
89 m2
Корисна површина
82 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
220 m
Доктор
400 m
Кафетерија
330 m
Ресторант
390 m
Бар
410 m
Училиште/градинка
780 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00