Се продава убава куќа (3 соби) со стан (2 соби), Грција

Paliouri , Грција – ID 10059
175,000 Евра
Површина 1500 m2
Достапно
Море 220 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Можност за инвестирање на полуостровот Касандра со станбена површина од 110 метри квадратни. Станува збор за мала куќа на 3 ката со 1 стан и 1 мезонета со посебни влезови, идеална за изнајмување или за две семејства. Вклучува 3 спални соби и две купатила, 2 кујни и 2 станбени површини. Тоа е тивка област помеѓу два прекрасни града, мирниот град Палури и просперитетниот град Пефковори. Куќата од 2008 година е во одлична состојба со клуч на рака со голема тераса во предниот и задниот дел од куќата. Сопствениците ќе ја продадат куќата комплетно наместена.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Палиури е село и заедница на полуостровот Касандра, Халкидики, Грција. Се наоѓа меѓу ниските планини во близина на најјугоисточниот врв на полуостровот, Кејп Палиури. Заедницата ги опфаќа малите села Агиос Николаос и Ксина. Палиури е на 2 км од морето, 5 км источно од Аја Параскеви и 7 км југоисточно од Пефкохори. Во близина на современото село се наоѓа античкиот град Терамвос, кој опстојувал до римско време како село административно зависно од римската колонија Касандреја.

Во летните месеци, многу луѓе го избираат Палиури за попладневна прошетка низ тесните улички на селото, за вечера и за уживање во локалното месо и свежа риба во таверните во околината.

Плажата Палиури, наречена и Хрусо, е прекрасен залив со кристално чиста вода. По должината на брегот има многу барови на плажа каде се одржуваат забави. Можете да уживате во спортски активности како што се спортови на вода, одбојка на плажа итн.

Во оваа област се верува дека се наоѓал антички град наречен Терамвос, спомнат од Херодот. Античкиот град бил принуден да му помогне на Ксеркс со сила. За постоењето на овој град сведочат голем број археолошки наоди. Сегашното име Палиури потекнува од Палиурија, грмушките што ги користеле нејзините жители за да ги затворат своите домови.

број на спратови
3
Достапно
Површина
1500 m2
Плац
1500 m2
Корисна површина
110 m2
Тераса
Да
Градежна површина
110 m2
Паркинг
Да
Продавница
480 m
Доктор
7 km
Кафетерија
550 m
Ресторант
220 m
Бар
480 m
Училиште/градинка
570 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00