семејна куќа 4 соби на 10 км од море, топ цена, село Смин

Smin, Бугарија – ID 9226
35,500 Евра
Површина 2500 m2
Достапно 4+кк
Море 10 000 m
услуга 1 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба еднокатна семејна куќа во село Смин. Куќата има 4 соби, бања со тоалет, куќата има струја, комунална вода, отпадот се постапува со септичка јама. Куќата е со површина од 100м2 и плац од 2500м2, на плацот има неколку шупи. Куќата има зачуван покрив. Теоретски, можно е веднаш да се живее во куќата, но секако дека можете да ја модернизирате според вашите желби. Со задоволство ќе помогнеме во тоа.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Шабла се наоѓа во близина на градот Каварна, 83 километри од Варна и 24 километри од бугарско-романската граница. Во Шабле живеат околу 4.200 жители.
Градот ги има сите граѓански погодности - училиште, градинка, продавници, ресторани.
Градот има некои од најубавите диви песочни плажи кои се протегаат од Шабла до романската граница. Познато е и по првото откриено нафтено поле во Бугарија.
Кејп Шабла е најисточната географска точка на Бугарија. На него стои и најстариот светилник на Балканот.
За љубителите на подводниот туризам ќе биде интересно што во морето околу Шабла има многу потонати поморски бродови, меѓу кои и подморници од Втората светска војна.
Исто така, постојат две заштитени подрачја во регионот Шабла:
Сместено веднаш на брегот, езерото Шабла е неверојатно место за планинари и љубители на риболов.
Недалеку од езерото се наоѓа Шабленска тузла. Тоа е лагунско езеро, чие дно е богато со водород сулфид кал кој се користи за терапија со кал.
Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Шабле и неговата околина, вклучително и неколку Чеси.
број на спратови
1
Достапно
4+кк
Површина
2500 m2
Плац
2500 m2
Корисна површина
100 m2
Градежна површина
100 m2
Паркинг
Да
Продавница
9 km
Доктор
15 km
Кафетерија
13 km
Ресторант
5 km
Бар
5 km
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00