Семејна куќа, 8 спални соби, базен и летна кујна, 5 км од Бјала, Горица

Горица, Бугарија – ID 5653
199,000 Евра
Површина 3000 m2
Достапно Нетипичен
Море 5 000 m
Состојба Готово
Самостојна куќа со 8 спални соби на два ката во стар бугарски стил + куќа за гости, лоцирана на само 5 км од приморскиот град Бјала и неговите плажи, во област која дава вистинско чувство на мир и релаксација. Вкупната површина на куќата е 800м2, земјиштето е 3000м2. Располагање: двор со голема градина, летна кујна и базен, гостилница „тип двособен стан“, викендица составена од две спални соби. Главна куќа приземје: гаража, кујна, трпезарија, две спални соби и три бањи со три тоалети, работна соба, котлара,
прв кат: голема дневна со камин, 3 спални соби, три купатила со три тоалети, коридор, скали, балкон. Областа е мирна, во близина има бакалница, аптека, добра инфраструктура. Ако барате удобност и мир, ова е местото. Куќата се продава наместена според моменталните фотографии. Многу поволна цена и квалитетен имот. Препорачуваме!
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Горица е село сместено во еколошки чиста област, во североисточна Бугарија, дел од општината Бјала, регионот Варна. Се наоѓа на 6 км од центарот на градот Бјала, 47 км од Варна и 4 км од плажата.
Климата во областа е блага континентална под влијание на близината на Црното Море. Се карактеризира со свежи лета, топли есени, благи но ветровити зими и сончеви пролети.
Инфраструктура
Селото има културен центар со библиотека, градско собрание, православна црква, намирници, ресторани во традиционален национален стил, кафулиња и други. Селото е наелектризирано, водоводот е на место, има повеќе од 70 бунари и 2 прекрасни селски извори. Модерна комуникација: сите бугарски мобилни оператори се поддржани, има интернет, сателитска телевизија. Патиштата се во релативно добра состојба. Редовниот транспорт го поврзува селото со Варна, Бјала и околните села.
За децата е обезбеден дневен превоз до училиште во центарот на градот. Жителите на селото можат да добијат квалификувана медицинска нега во здравствените установи Бјала (6 км од селото).

број на спратови
2
Достапно
Нетипичен
Површина
3000 m2
Плац
3000 m2
Корисна површина
800 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Гаража
Да
Базен
Да
Градежна површина
800 m2
Паркинг
Да
Продавница
6 km
Доктор
5 km
Кафетерија
7 km
Ресторант
240 m
Бар
5 km
Училиште/градинка
5 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00