Семејна куќа од типот пензија во Банско на 400м од скијачка патека погодна за комерцијална употреба

Банско, Бугарија – ID 3159
295,000 Евра
Површина 384 m2
Достапно Нетипичен
Жичара 400 m
Состојба Готово
Се продава куќа од 3 ката од 384 м2, лоцирана на плац од 560 м2. Дворот е 370 м2 погоден за градинарство и скара. Куќата нуди прекрасен поглед на Пирин планина и се состои од шест апартмани, по два на секој кат, со бања и тоалет. Секој апартман има балкон. Погледот е кон планините.
Подрумот е погоден за изградба на деловен објект - ресторан, кафеана и сл.
Две гаражи и два посебни влеза. Куќата се наоѓа на 400 метри од ски-лифт и 500 метри од централниот дел на градот. Греење на гас. Многу интересна понуда од инвестициска гледна точка.
И малку повеќе за Банско:
Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила. Од една страна - Родопите, од друга - Рила - со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.
Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.
Се наоѓа на 161 км. јужно од аеродромот во Софија и 56 км. југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан. Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори. Затоа што Банско има се!
Зимски туризам
Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки долги од 51 до 100 километри Банско е на прво место! Тоа е најевтиното одморалиште во оваа категорија од испитаните 400. Банско нуди 75 километри професионално подготвени и сигурно обезбедени падини, добра школа за скијање и продавница за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.
27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.
Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.
Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има подвижна рингишпил, нови детски лифтови и јасли.
број на спратови
3
Достапно
Нетипичен
Површина
384 m2
Плац
560 m2
Корисна површина
384 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Гаража
Да
Градежна површина
384 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
10 m
Доктор
260 m
Кафетерија
100 m
Ресторант
130 m
Бар
120 m
Училиште/градинка
150 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00