Семејна куќа со поглед на море, одлична за инвестиција, Кошарица, Бугарија

Košarica, Бугарија – ID 8088
53,000 Евра
Површина 500 m2
Достапно Нетипичен
Море 5 000 m
Состојба Во изградба
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме трикатна куќа во село Кошарица во Бугарија. Куќата се наоѓа во престижна станбена зона и нуди прекрасен поглед на морето! Куќата се состои од 3 ката. Прв кат - голема дневна соба со француски прозорци од подот до таванот, спална и мала соба (за канцеларија или техничка просторија), голема бања со тоалет. Втор кат - дневна, спална, бања и голема покриена тераса, трет кат - пространа спална соба и балкон со поглед на море. Куќата е делумно изолирана, нов покрив со ќерамиди. Вода има на имотот, останува само да се внесе во куќата. Струјата е спремна според документите. Општински водовод и канализација. Плацот се наоѓа на планинска падина. Удобно стои лево од патот, скриен од љубопитните очи покрај дрвјата. Од терасата на првиот кат и од балконот на третиот кат има панорамски поглед на морето, целиот Сончев брег и долината. Куќата е 160 м2, плацот 500 м2. Безбедносни камери наоколу, елитна, станбена населба. На непосредна близина на супермаркет. 10 минути до морето. (5 км). Со задоволство ќе помогнеме во доработката на куќата и мебелот и опремата.

Одлично место за живеење и одлична инвестиција!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Кошарица е рекреативно село (област Бургас, општина Несебар), сместено на 2 километри од популарното одморалиште Сончев Брег, во подножјето на величествената планина Стара Планина, чии последни падини постепено се спуштаат во кристално чистите води на Црното Море. Оваа област е живописна, со прекрасен панорамски поглед, потопена во густа медитеранска вегетација. Селото нуди одлични услови за рекреација и туризам.

Селото е многу шармантно, ја одржува својата чистота и убавина. Тука е хармонијата, убавината и спокојството на чистата и недопрена природа. Популарното и живо одморалиште Сончев Брег и живописниот природен резерват Калината се во близина.

Областа има одлични можности за љубителите на одмор на плажа и љубителите на жив ноќен живот (во одморалиштето Сончев Брег). Љубителите на природата имаат можност да одат во шума или да возат велосипед. Бројни еко-правци нудат можност за практикување на екотуризам и планинарење. Блиските езерца ќе ги воодушеват љубителите на риболовот.

Кошарица се наоѓа на надморска височина од 100 метри. Плажата и одморалиштето Сончев Брег се на 3 километри, градот Бургас и меѓународниот аеродром - 40 километри, Варна - околу 90 километри. Селото има училиште, дуќани и прекрасна црква на плоштадот. Патиштата се асфалтирани, има централна водоводна и фекална канализација, телефон и интернет конекција.

број на спратови
3
Достапно
Нетипичен
Поглед на море
Да
Површина
500 m2
Плац
500 m2
Корисна површина
160 m2
Тераса
Да
Градежна површина
160 m2
Паркинг
Да
Продавница
5 km
Доктор
6 km
Кафетерија
290 m
Ресторант
230 m
Бар
430 m
Училиште/градинка
50 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00