Семејна куќа со поглед на море, врвна цена, Балчик

Балчик, Бугарија – ID 2941
160,000 Евра
Површина 300 m2
Достапно 5+1
Море 2 000 m
Состојба Готово
Нудиме наместена куќа во Балчик, во близина на ботаничката градина со неверојатен поглед на морето. Куќата има 4 ката и има следниов распоред:
Приземје - голема гаража со топла врска со куќата, 2 соби, бања со тоалет, помошна просторија со голем бојлер и машина за перење;
Прв кат - ходник, дневна со кујна и трпезарија, бања со тоалет, пространа веранда со поглед на море;
Втор кат - ходник, 2 спални соби, бања со тоалет, тераса со поглед на море;
Трет кат - ходник, 2 спални соби, бања со тоалет, панорамска тераса со поглед на море. Куќата е наместена и опремена, поставен е аларм. Корисната површина на куќата е 200 м2 со сите тераси - околу 300 м2. Површината на земјиштето е 567 м2. Куќата е на 1 км од ботаничката градина во Балчик и 2 км од плажата. Куќата е погодна за целогодишно живеење и за издавање.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Балчик, најважното бугарско приморско одморалиште, е многу убаво одморалиште над широк залив. Зградите се над морето во ридовите и се групирани околу три мали плоштади поставени еден над друг поврзани со главна вертикална улица. Самиот град и неговата околина се многу живописни поради варовничките карпи и карпестите формации над градот. Балчик е поевтино место во споредба со блиските Албена и Златните Песоци, бидејќи има многу староседелци. Тоа е нормален бугарски град, а не чисто туристичко одморалиште. Римскиот поет Овидиј веќе се восхитувал на неговата убавина и го нарекол Бел град. Оваа карактеристика е валидна и денес, делумно поради многуте куќи изградени од бел камен и делумно поради уникатните „бели“ карпи од песочник меѓу кои се наоѓа градот. Балчик е малку погоден од меѓународниот туризам и сè уште ја задржува атмосферата на пристанишен град на Црното Море.
И Бугарија почнува да привлекува голфери. Пред само неколку години никој не би ја сфатил сериозно понудата за голф во Бугарија. Но, денес е поинаку. Водечките светски инвеститори и дизајнери оживуваат спорт кој не е дел од бугарските спортски традиции, но сепак има потенцијал да стане многу популарен. Областа покрај брегот на Црното Море во недопрената природа на североисточниот дел на земјата, во близина на градот Балчик и романската граница, е речиси предодредена да стане мека за голфери. Инвеститорите ги почувствуваа можностите на оваа земја за нејзините пријатни климатски услови, неверојатно убавиот и разновиден пејзаж, добрите цени, море и планини. Идеално соѕвездие, всушност. Иако земјата има мала база на играчи, помалку од 400 играчи и има само неколку терени досега, овие ниски бројки се избалансирани со повисокиот квалитет.
Сите игралишта се квалитетни, ги задоволуваат светските стандарди и располагаат со соодветни капацитети. Ако се додаде фактот дека личности како Гери Плеер, Иан Вуснам, Џек Никлаус се вклучени во актуелните бугарски проекти за голф, Бугарија одеднаш ќе стане една од интересните дестинации за сите голфери. На платото на околу 200 метри надморска височина, над заливот формиран од ртовите Калиакра и Галата, има три терени со 18 дупки кои го одземаат здивот – Lighthouse Golf Resort, BlackSeaRama Golf & засилувач; Вили и одморалиште Тракиски Клифс. Останатите две терени доаѓаат од работилницата на Гери Плеер и двете навистина ја имаат својата заслуга на креаторот. Lighthouse е пријатен курс со висок стандард (PAR 71, должина 6.105 m, мин. HCP 36), BlackSeaRama е живописен, со интересна филозофија на дупки (PAR 72, должина 6.648 m и HCP ограничување 28 за мажи и 36 за жени) . Но, вистинскиот бисер меѓу европските курсеви е патеката на одморалиштето Тракиски карпи. Играчот го чека уникатно искуство. Самиот Гери Плеер го прогласи за негов најдобар терен, „Пибл Бич на Европа“ и дека патеката се стреми да биде една од најубавите терени во светот. Во овој случај, извонредната убавина е балансирана и со тешкотијата, односно предизвикот на сите предизвици за играчот. Игралиштата вклучуваат и квалитетна услуга, сместување во непосредна близина, типична многу добра кујна и изобилство на одлични брендови на вино.
број на спратови
4
Достапно
5+1
Поглед на море
Да
Површина
300 m2
Плац
567 m2
Корисна површина
200 m2
Тераса
Да
Лоѓија
Да
Балкон
Да
Гаража
Да
Градежна површина
300 m2
Продавница
6 km
Доктор
5 km
Кафетерија
6 km
Ресторант
5 km
Бар
6 km
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00