Семејна куќа во близина на центар и сите погодности, Вир

Vir, Хрватска – ID 9005
205,000 Евра
Површина 150 m2
Достапно 4+кк
Море 300 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Нудиме на продажба семејна куќа во многу добра состојба на островот Вир во Задарскиот регион.

Оваа двокатна куќа со корисна површина од 92 m² се наоѓа во мирен дел од селото и е идеална за оние кои бараат удобност и во исто време лесен пристап до морето, кое е оддалечено само 300 метри. Куќата има четири соби и модерна кујна, која е дел од станбениот простор.

На приземјето од куќата има пространа дневна соба со кујна, од која има пристап до надворешна тераса и градина од 50 m². Овој амбиент на отворено нуди совршен простор за одмор и скара. Горе има три спални соби, кои обезбедуваат доволно простор за семејна релаксација, како и балкон со поглед на море.

Куќата е изградена во 1999 година, а реновирана е во 2015 година. Имотот вклучува и гаража и уште еден паркинг простор. Има и визба за чување сезонски предмети. Пристапниот пат е асфалтиран.

Комуналните мрежи вклучуваат електрична енергија, која се обезбедува со класична дистрибуција од 230 V. Куќата има локално парно на струја, бунар за водоснабдување и септичка јама за отпадна вода. Интернетот е се разбира, што ќе ви обезбеди безпроблематична врска.

Вир, кој се наоѓа во регионот на Задар, е популарна дестинација за туристите поради прекрасните плажи, чистото море и обилните можности за пливање и водени активности. Локацијата е многу популарна не само кај локалните жители, туку и кај странските посетители.

Куќата е достапна од 5 јули 2024 година и е целосно наместена, што овозможува непосредно вселување. Не ја пропуштајте оваа единствена можност да поседувате имот на атрактивна локација со поглед на море.

За повеќе информации или за организирање турнеја, ве молиме контактирајте не.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
150 m2
Плац
100 m2
Корисна површина
92 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
50 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
390 m
Доктор
3 km
Кафетерија
20 m
Ресторант
140 m
Бар
200 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00