Семејна куќа во близина на море и плажа, еко локација, плац 400м2, Порој

Poroy, Бугарија – ID 3223
135,000 Евра
Површина 195 m2
Достапно 4+кк
Море 1 500 m
Состојба Готово
Ви нудиме семејна куќа на два ката за продажба во село Порој, село Поморие, област Бургас. Имотот е дизајниран за максимална удобност и удобност на неговите жители. Ова е двокатна новоизградена куќа, која се наоѓа на 30 километри од Бургас, само 23 километри од Поморие и 16 километри од градот Несебар. Имотот е со вкупна изградена површина од 195 м2, плацот е 400 м2.
Диспозиција:
1 кат: пространа дневна со кујна, веранда, перална, комплетно опремена бања со тоалет.
2 кат: три спални соби, две купатила со тоалети, перална и две тераси со прекрасен поглед.
Куќата е изградена од висококвалитетни материјали, оградите и оградата се од ковано железо. Таваните на вториот кат, кои ги гледате на фотографиите, се обложени со дрвена облога, со клинести даски. Видео од станот на нашата веб-страница
Редовните автобуски линии го поврзуваат Порој со Сончев Брег, Несебар, Поморие и Бургас. Растојанието од најблиската плажа на Сончевиот брег е само 15 км. Имотот е погоден и за користење преку целата година и за изнајмување.
Во близина на селото тече Хаџијска река, а во близина е и акумулацијата „Порој“. Надморската височина е околу 90 m Климата е блага континентална, формирана под влијание на Црното Море. Зимите се благи, а летата топли со просечна јулска температура од +24°C. Во селото живеат 917 жители. Во селото имоти купиле и неколку семејства од странство. Редовните автобуски линии го поврзуваат селото Порој со Сончев Брег, Несебар, Бургас и Поморие. Селото има струја и вода. Има покриеност на сите мобилни оператори, интернет конекција и кабловска телевизија. Постојат продавници, претпријатија и семејни хотели. Во селото Порој има средно училиште, градинка и центар за детска креативност. Медицинската нега ја обезбедува општ лекар. Гостите и жителите на селото Порој можат да ги посетат следните атракции:
-Црквата Преображение во Поморие е една од најстарите цркви изградени во 1765 година.
-Манастирот „Свети Георги“ е единствениот активен машки манастир во југоисточна Бугарија.
-Природниот резерват „Стари Поморие кашчи“ е комплекс од куќи изградени во 19 век. во типичен бугарски преродбенски стил.
-Резервоар „Порој“ - има одлични услови за риболов.
Градот Несебар е еден од најстарите градови во Европа, прогласен за архитектонски и археолошки резерват.
Селото Порој е идеално место за уживање во мир и тишина, далеку од вревата на градот и главните поморски одморалишта.
број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
195 m2
Плац
400 m2
Корисна површина
195 m2
Тераса
Да
Градежна површина
195 m2
Паркинг
Да
Продавница
5 km
Доктор
10 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
4 km
Бар
4 km
Училиште/градинка
430 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00