Семејна куќа во совршена состојба во близина на плажа и Бургас, прекрасна локација

Брјастовец, Бугарија – ID 3258
139,000 Евра
Површина 158 m2
Достапно 4+1
Море 20 000 m
Состојба Готово
Нудиме прекрасна семејна куќа на два ката на прекрасна еко-локација, Брјастовец, на само 20 км од Бургас и 25 км од Сончев Брег. Вкупната изградена површина на куќата е 158 м2, површина - 500 м2. Се состои од :
Прв кат - голема дневна со камин и кујна, бања со тоалет, помошна просторија, тремови, скали. Втор кат - три спални соби, бања со тоалет, помошна просторија и тераси. Куќата е одвоена, во одлична состојба, по реконструкција, комплетно наместена и опремена со бела техника, локално греење на цврсто гориво, клима, соларен панел. Во дворот има паркинг простор.
Селото Брјастовец е убаво бугарско село, популарно поради неговата поволна локација. Во селото има неколку продавници и кафулиња, редовен автобуски превоз до Бургас, Ајтос и Сончев Брег. Селото се наоѓа надвор од метежот и вревата на големите одморалишта, каде што има ретка можност да се ужива во мирната и опуштена атмосфера на селскиот живот, која не е многу променета. Селото е тивко и мирно, опкружено со прекрасна и недопрена природа и прекрасен поглед на Црното Море и градот Бургас. Во селото се наоѓа црквата „Свати Атанаш“, која постои од 1870 година. Совршената комбинација на свеж планински воздух и топлото медитеранско сонце ги освежува топлите денови и ноќи, нудејќи одлични услови за релаксација и здрав начин на живот. Поволната географска локација на селото и неговиот разновиден околен терен во комбинација со уникатниот рурален живот и локалната култура и традиции го прават идеално место за оние кои се занимаваат со различни видови алтернативен туризам и рекреативни активности - пешачење, планинарење, набљудување птици итн. за помалку енергични - можност само да се опуштите. Во близина на селото има неколку големи брани, кои се одлично место за љубителите на риболовот, многу луѓе живеат тука постојано, други ги користат своите куќи на одмор или ги издаваат.
број на спратови
2
Достапно
4+1
Површина
158 m2
Плац
500 m2
Корисна површина
158 m2
Тераса
Да
Градежна површина
158 m2
Подрум
Да
Продавница
7 km
Доктор
5 km
Кафетерија
7 km
Ресторант
5 km
Бар
170 m
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00