Сонлива летна викендица покрај стариот плоштад во прекрасното одморалиште Пефкохори

Pefkochori, Грција – ID 9837
220,000 Евра
Површина 60 m2
Достапно 2+кк
Море 200 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Добредојдовте во „Колибата“, фантастична викендица лоцирана на најпопуларниот Стар плоштад во Пефкохори. Куќата од 60 м2 на два ката е остварување на сонот, изградена од камен внатре и надвор со сета удобност и луксуз. Се наоѓа на одлична локација за вашата летна дестинација со сите удобности и песочна аква плажа на само неколку минути. Потивкото живеење и побавното темпо го заменуваат френетичниот градски живот и нудат совршена рамнотежа за прекрасен летен начин на живот. Куќата може да се пофали со спална соба во стил на мансарда со канцеларија и соблекувална со камен декор и прекрасни ролетни, 2 полни бањи, кујна со простор за седење. На задниот дел од куќата има и простор за седење со пергола. Куќата е комплетно наместена, елегантна, луксузна и со сите врвни електрични апарати. Идеална викендица за вашата викендица.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Пефкохори е нашироко препознатлив како еден од врвните станбени области за Грците и за туристите, со некои од највредните и најпрестижните имоти кои се наоѓаат во областа. Со шик бутици, ресторани и кафулиња, тој брзо станува едно од најбараните населби во градот - особено меѓу оние кои сакаат да уживаат во зелените, отворени простори заедно со вообичаените урбани удобности.

Пефкохори е село со варосани куќи опкружено со цитруси и маслинови градини кое се протега до популарното одморалиште на плажата Торонискиот залив. Во летниот период, туристите ги привлекуваат можностите за нуркање, возење со падобран, но и прошетки и поглед на зајдисонце од ресторани или традиционални таверни кои нудат медитерански деликатеси. Вечерта се организираат музички изведби со грчка и српска музика во баровите и клубовите. Опциите за купување вклучуваат продавници што продаваат рачно изработени сувенири како накит и ликер од лимон.

Пефкохори, што значи „борово село“, е туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на полуостровот Халкидики во Грција. Пефкохори е именуван по боровите дрвја кои се наоѓаат во планините во областа. Населението во 2011 година било 1.931. Пефкохори се наоѓа на северо-источниот брег на полуостровот, 3 км југоисточно од Ханиотис, 4 км северно од Аја Параскеви и 92 км југоисточно од Солун.

Во северозападниот дел на пристаништето, каде што сега се закотвени бродовите, има остатоци од римска населба. Во истиот округ е откриено и складиште со монети од Лизимах.

број на спратови
2
Достапно
2+кк
Површина
60 m2
Корисна површина
60 m2
Градежна површина
60 m2

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00