Совршена 4+1, со гаража и базен, мирна локација, Тотана

Totana, Шпанија – ID 6984
299,000 Евра
Површина 501 m2
Достапно 4+1
Море 37 000 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Нудиме на продажба фантастична модерна вила од 92 м2 на приватна безбедна парцела од 501 м2, лоцирана во многу тивка станбена област опкружена со недопрена, мирна село во Тотана.

Овој многу добро претставен имот е внимателно и вкусно опремен и е поставен на два ката. Има три спални соби, две купатила, една туш, комплетно опремена кујна, помошна соба, голема дневна соба, клима и парно, трем, гаража, тераса на кат, базен и уредени градини.

Влезот во имотот води до влезниот хол, од кој водат сите простории на овој кат. Лесната и воздушна дневна соба има големи прозорци со поглед на базенот. Одделната кујна има многу простор за складирање и гранитни работни површини. Сите апарати се вклучени во цената. Од кујната има влез на страничната тераса, каде што се наоѓа белведер. На овој кат има и две многу светли, пространи спални соби со вградени гардероби и бања со туш.

На првиот кат е третата спална соба која има многу голема вградена гардероба, убаво уредени двојни застаклените прозорци и има голема бања. Има тераса со прекрасен поглед.

Оваа куќа има многу пријатен надворешен простор и навистина можете да го цените мирот и тишината што ги нуди соседството. Имотот има сопствен голем приватен базен 9х5м2, надворешен туш и вештачка трева. Остатокот од надворешниот простор е покриен со мешавина од украсен чакал, дрвја, грмушки и поплочени површини. Областа на тремот е совршено место за уживање во ручек, вечера, појадок и уживање во стилот на живот под белведер.

Ова е одличен семеен дом кој го нуди најдоброто од двата света; село и урбано живеење благодарение на неговата близина до Тотана.

Оваа вила се наоѓа во Резиденцијал Еспу, Тотана, на кратко возење од центарот на градот и 35 минути од брегот на Заливот Мазарон.

Тотана е добро поврзана општина во југозападниот дел на регионот Мурсија, 45 километри од главниот град Мурсија, со приближно 30.000 жители. Сместено во подножјето на опсегот Сиера Еспуñ, вклучува рамни земјоделски рамнини и планински шуми покриени со борови дрвја кои создаваат различни природни ресурси кои придонесуваат за локалната економија и спаѓа во областа позната како Комарка. дел Бајо Гвадалентин.

број на спратови
2
Достапно
4+1
Површина
501 m2
Плац
498 m2
Корисна површина
500 m2
Тераса
Да
Гаража
Да
Базен
Да
Градежна површина
499 m2
Паркинг
Да
Продавница
3 km
Доктор
3 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
1 km
Бар
2 km
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00