Совршени 3 соби на само 100м од плажа, подземен паркинг, Каварна, Бугарија

Kavarna, Бугарија – ID 7885
119,000 Евра
Површина 81 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/5
Море 100 m
услуга 300 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме пријатен трособен стан во нова зграда, на само 100 метри од плажата во Каварна. Објектот е пуштен во употреба во 2023 година. Градежната површина е 71 м2, вкупната површина е 84 м2, која се наоѓа на трет кат од пет ката во зграда со лифт.
Станот се состои од влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет и балкон со поглед на море и планина. Станот има подземен паркинг простор.
Станот е вкусно наместен и подготвен за вселување веднаш.
Зградата е нова, изградена со висококвалитетни материјали. Заедничките области се стилски наредени. Зградата има лифт, базен и паркинг.
Одличен избор за мирен одмор покрај море за семејства со деца и за изнајмување!
Надоместокот за одржување е само 300 евра годишно.
Многу добра понуда, препорачливо!
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Тука ќе најдете и спа центар со лековита кал, кој има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
81 m2
Корисна површина
74 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
2 km
Кафетерија
1 km
Ресторант
1 km
Бар
1 km
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00