Совршени 3 соби, прва линија до море, Царево, Бугарија

Carevo, Бугарија – ID 8628
108,900 Евра
Површина 107 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/6
Море 50 m
услуга 11 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме комплетно опремени и подготвени 3 соби, во прекрасен, престижен комплекс, на прва линија покрај море, во историскиот град Царево, Бугарија. Станот со површина од 107 м2 се наоѓа на трет кат во луксузен комплекс. Распоред: ходник, дневна со кујна, 2 спални соби, 2 купатила и 3 тераси. Regina Mare е луксузен апартмански хотел лоциран на јужниот брег, веднаш до плажата во областа Нестинарка, каде што плажата се поврзува со природниот парк Странџа и градот Царево. Зачуваната недопрена природа и благата клима создаваат поволни услови за престој во текот на целата година. Комплексот нуди максимална удобност и сета опрема за поминување на летен одмор.

- пространо лоби, рецепција, 3 лифтови, италијански ресторан, лоби бар, детско игралиште, базен (со дел за деца). Хотелот е целосно климатизиран.

- Други услуги - телефон, факс, безжичен интернет, бесплатни чадори и лежалки покрај базен, рецепција - сеф, такси, рент а кар, паркинг - бесплатно.

- СПА центар со парна бања, финска сауна, масажи и таласотерапија, бањи со меурчиња, сала за релаксација, фитнес. Одбојка и фудбалско игралиште на плажа, можност за разни спортови на плажа.

Надоместокот за одржување е 11 €/м2 годишно

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Царево се наоѓа на три мали полуострови и во четири заливи, а неговата област е единствена за Бугарија. Локацијата на градот во многу помал обем наликува на Рио де Жанеиро, со многу заливи и мали плажи и близината на планините.

Разновиден пејзаж, зачувана средина, природни феномени, комбинација на планини и море, присуство на природен парк „Странџа“, многу заштитени подрачја, непозната историја и култура, уникатна флора и фауна, чисти реки, уникатен фолклор, обичаи, музика, танц, кујна и така натаму. Уникатната природа, богатата историја и живите народни традиции испреплетени на единствен начин во едно динамично време, го одредуваат изгледот на југоисточното село Царево во Бугарија.

Овде, природата ги спојува живописниот морски брег и плажите со величествената, ласкава, но лесно достапна планина - Странџа, која воодушевува со богатството на флора и фауна.

Благата клима, слична на онаа во земјите од медитеранскиот регион, ги привлекувала луѓето да се населат во овие земји уште од античко време. Затоа, трагите од човечкото присуство и споменици се многу и многу разновидни - од уникатни тракиски гробови и гробишта од бронзеното доба до добро сочувани остатоци од грчко и римско владеење, и базилики од раното христијанство и доцниот среден век.

Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
107 m2
Корисна површина
94.16 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
140 m
Доктор
2 km
Кафетерија
330 m
Ресторант
60 m
Бар
110 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00