Стан 2+1 подготвен за живеење, елитен комплекс, во центар, Фамагуста

Фамагуста, Кипар – ID 7250
123,500 Евра
Површина 80 m2
Достапно 2+1
Спрат 9/11
Море 1 500 m
Состојба Готово
Ви нудиме единствена можност да купите наместен стан 2+1 покрај море по супер цена. се наоѓа на деветти кат во елитен комплекс, Распоред: дневна со кујна, 2 спални соби, бања со тоалет и балкон.
Одлична локација, пешачење до сè!
Следниве се достапни во комплексот:
Рецепционер
Фитнес центар
СПА салон
Сауна
Кафе
Игралиште
2 базени

Во градот Фамагуста ќе најдете се што ви треба, вклучувајќи и многу знаменитости во стариот дел на градот. Во цената е вклучено се: мебел, бела техника, правни услуги. Новиот сопственик на тој начин плаќа само за пренос на имотот на негово име. Нашиот адвокат ќе ве советува за сè. За целокупната процедура, не двоумете се да не контактирате.

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.
Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%
Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради
Цените од 45.000 CZK за м2 во проект со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа е најдобро да се инвестира во почетната фаза на проектите
План за отплата до 5 години без зголемување
Идеално место за пензионирање
Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).
Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.
Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.
Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Цените во регионот постојано се зголемуваат, затоа не двоумете се да не контактирате што е можно поскоро.
Спрат
9
број на спратови
11
Достапно
2+1
Поглед на море
Да
Површина
80 m2
Корисна површина
75 m2
Балкон
Да
Гаража
Да
Продавница
130 m
Доктор
200 m
Кафетерија
110 m
Ресторант
170 m
Бар
310 m
Училиште/градинка
100 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00