Стан 3 соби со две купатила и со ТОП локација во Банско

Банско, Бугарија – ID 4522
63,000 Евра
Површина 80 m2
Достапно 3+кк
Спрат 4/4
Жичара 300 m
Состојба Готово
Нудиме на продажба 3-собен стан во хотел со апартмани во светски познатиот ски-центар Банско. Понудениот стан е со вкупна површина од 80 м2 и се наоѓа на последен 4 кат. Апартхотелот се наоѓа на 15 минути пешачење од центарот на градот и 5 минути пешачење од ски-лифтот. На гостите и сопствениците им ги нуди следните капацитети: рецепција, лоби бар, лифт, ресторан, внатрешен базен, спа центар, парна бања, сауна, центар за масажа, чуван паркинг и професионални услуги. Бањата и ресторанот се отворени само во зимските месеци. Станот е комплетно наместен по стандарди на хотел со 4 ѕвезди и нуди: чајна кујна со дневна соба, две спални соби, секоја со посебна бања со тоалет. Кујната е опремена со горните и долните кујнски кабинети, рингла со аспиратор и трпезариска маса со столици. Во дневната соба има софа кревет со масичка за кафе и ТВ. Спалните соби се опремени со посебни кревети, ноќни маси и гардероби. Бањите имаат туш, тоалет, мијалник и бојлер. Банско е живописен град познат по својата историја, сместен во подножјето на Пирин планина.

И малку повеќе за Банско:
Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.
Од една страна - Родопите, од друга - Рила со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.
Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.
Се наоѓа на 161 км јужно од аеродромот во Софија и 56 км југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.
Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.
Затоа што Банско има се!
Зимски туризам
Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки од 51 до 100 км Банско е на прво место! Ова е најевтиното одморалиште во оваа категорија на прегледани одморалишта. 75 километри професионално подготвени и доверливо уредени падини, добра школа за скијање и простор за складирање скии, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.
27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.
Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
80 m2
Корисна површина
70 m2
Паркинг
Да
Продавница
6 km
Доктор
6 km
Кафетерија
240 m
Ресторант
160 m
Бар
270 m
Училиште/градинка
240 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00