Стан на први кат, во близина на море, јужна страна на островот Вир

Vir, Хрватска – ID 9320
247,808 Евра
Површина 77 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/3
Море 120 m
Состојба Во изградба
Сезона Летна сезона
Се продава одличен стан на островот Вир. Зградата е во изградба и е планирана доизградба и окупација за пролет 2024 година. Морето и плажите се на само 120 m од станот. Станот има делумен поглед на море.

Станува збор за стан на првиот кат од зградата. Распоредот на собите се состои од спална соба, спална соба со бања, бања, кујна со трпезарија и дневна и тераса.
Нето корисна површина на опишаните простории е 72,44 м2.
Станот има и две паркинг места.
Вкупната нето површина на станот со доградба е 77,44 м2.

При купувањето на овој имот, купувачот не плаќа данок на промет на недвижен имот.

Оваа зграда е на околу 3 километри од центарот на Вир. Во зградата има вкупно 4 стана, инвеститорот гради 3 згради на земјиштето.

Конструкцијата е направена од блокови од термо тули. Топлинската изолација на фасадата е полистирен од 10 cm. Подната покривка се состои од плочки и ламинат. Прозорците се изработени од ПВЦ материјал со трислојно стакло, ролетни и мрежи за инсекти. Спалната и дневната соба се климатизирани. Бањата е опремена со електрично подно греење. Покрај тоа, влезната врата е отпорна на провална кражба и пожар.

Овој имот ќе има енергетски сертификат А. Зградата е поврзана со комплетна инфраструктура.


Островот Вир е еден од најпознатите туристички центри во Хрватска. Островот Вир се наоѓа на крајниот северозапад од округот Задар. Опкружен е со Вирското Море и Повљанскиот теснец, како и со бројни помали заливи. Со мостот е поврзан со копното.
Вовлеченото крајбрежје на островот Вир, долго 31,43 километри, го красат многу плажи, од песочни, камчести до камени, карпести, од преполни, организирани плажи со разновидни содржини до интимни заливи, како дел од недопрената природа. Плажите на островот Вир, делумно лоцирани покрај борови шуми со кристално чисто море, го прават овој остров идеално место за семеен одмор.
Покрај туризмот во летните месеци, Вир е идеална оаза на смиреност за семеен живот во зима. Ги има сите потребни удобности: училиште, градинка, продавници, автобуска станица, ресторани и кафулиња.
Вир е 26 километри од Задар и 12 километри од најблискиот град Нин.

Ние сме агенција за недвижности со долгогодишно искуство. За изборот ќе дадеме стручни и фер совети. Ќе се погрижиме купувањето на вашиот избран имот да биде непречено и без грижи. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации.
За повеќе интересни и актуелни понуди, проверете ја нашата страница.
Тимот на Mojenemovitostumore
Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
77 m2
Корисна површина
72.44 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
580 m
Доктор
3 km
Кафетерија
400 m
Ресторант
220 m
Бар
220 m
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00