Стан со поглед на море, 120 m од море и плажа, 1 кат, Ровањска

Jasenice Rovanjska, Хрватска – ID 10020
Површина 69 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/3
Море 120 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Се продава убав нов стан на само 120м од море и плажа во Ровањска. Пристапот до морето е директен. Станот нуди прекрасен поглед на морето. Станува збор за модерна нова зграда, чие завршување и вселување е планирано за летото 2024 година.

Станува збор за стан на првиот кат од зградата. Распоредот на собите се состои од коридор, спална соба, спална соба со бања и соблекувална, бања, кујна со трпезарија и дневна соба и покриена тераса. Нето корисната површина на станот со тераса е 66,60 м2. Станот има и едно паркинг место.

Вкупната нето корисна површина на станот со паркинг простор е 69,10 м2.

Растојанието помеѓу овој објект и центарот на градот е само 800 m.

Зградата се состои од вкупно 6 стана. Конструкцијата е направена од термо блокови од тули со полистиренска термоизолација со дебелина од 10 cm.

Подната покривка се состои од плочки. Прозорците се изработени од ПВЦ материјал со трислојно стакло, електрични ролетни и мрежи за инсекти. Спалната и дневната соба се климатизирани. Во бањите е поставено подно греење. Влезната врата од станот е против провална и противпожарна.

За овој имот се претпоставува енергетски сертификат А.

Сместена во залив каде што се мешаат континенталната и приморската клима, на самиот крај на каналот Подвелебит, Ровањска е идеална за мирен живот и одмор. Одлична локација, директен пристап до автопат, 25 минути возење до Задар, 10 минути до Стариград и 250 км до главниот град Загреб, Ровањска стана туристичка оаза која нуди мирен и пријатен одмор во далматинската околина.

Ние сме агенција за недвижности со долгогодишно искуство. За изборот ќе дадеме стручни и фер совети. Ќе се погрижиме купувањето на вашиот избран имот да биде непречено и без грижи. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации.

За повеќе интересни и актуелни понуди, проверете ја нашата страница.

Тимот на Mojenemovitostumore

Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
69 m2
Корисна површина
66.6 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
1 km
Доктор
6 km
Кафетерија
730 m
Ресторант
500 m
Бар
380 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00