Стан со тераса и поглед на море, 90 m од море, Вир

Vir, Хрватска – ID 9248
315,000 Евра
Површина 86 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/3
Море 90 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Одличен стан со прекрасна тераса на покривот на островот Вир.
Се наоѓа на 90 m од морето на јужната страна на островот.

Овој стан се наоѓа на втор кат во зграда со вкупно 3 стана. Се состои од влезен хол, две спални соби, 2 купатила, кујна, трпезарија, дневна и покриена тераса.
Вкупната нето површина на станот со тераса е 71,14 м2.

Дополнително, станот има 2 паркинг места и тераса на покривот од 41,30 м2 со фантастичен поглед на море.
Со наведените прилози, овој имот има вкупна нето корисна површина од 86,47 м2.
Покрај терасата на покривот, има поглед на море од спалната и терасата на горниот кат.
Имотот се продава комплетно наместен.

Зградата е изградена во 2017 година. Изградена е од термоблок од тули. Поставена е топлинска изолација од 8 см. Понатаму, прозорците се алуминиумски со електрични ролетни и мрежи за инсекти. Лизгачките камења се алуминиумски. Горенаведеното резултира со одличен енергетски сертификат А. Подовите се покриени со паркет и плочки. Има оџак. Исто така две климатизери. Инсталиран е видео домофон. Конечно, влезната врата во станот е отпорна на провалници.


Островот Вир е еден од најпознатите туристички центри во Хрватска. Островот Вир се наоѓа на крајниот северозапад од округот Задар. Опкружен е со Вирското Море и Повљанскиот теснец, како и со бројни помали заливи. Со мостот е поврзан со копното.
Вовлеченото крајбрежје на островот Вир, долго 31,43 километри, го красат многу плажи, од песочни, камчести до камени, карпести, од преполни, организирани плажи со различни содржини до интимни заливи, како дел од недопрената природа. Плажите на островот Вир, делумно лоцирани покрај борови шуми со кристално чисто море, го прават овој остров идеално место за семеен одмор.
Покрај туризмот во летните месеци, Вир е идеална оаза на смиреност за семеен живот во зима. Ги има сите потребни удобности: училиште, градинка, продавници, автобуска станица, ресторани и кафулиња.
Вир е 26 километри од Задар и 12 километри од најблискиот град Нин.
Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
86 m2
Корисна површина
71.14 m2
Тераса
41.3 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
690 m
Доктор
2 km
Кафетерија
560 m
Ресторант
310 m
Бар
780 m
Училиште/градинка
5 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00