Стан со тераса и прекрасен поглед на море, паркинг простор, Доброта

Dobrota, Црна Гора – ID 7643
200,000 Евра
Површина 67 m2
Достапно 3+кк
Спрат 4/5
Море 400 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Се продава стан во Доброта, во близина на градот Котор.

Станот е со површина од 67 м2 и се наоѓа на 4 кат.

Распоред: кујна поврзана со дневна, две спални соби, бања, тоалет, тераса.

Станот е комплетно наместен. Сите соби се климатизирани. Станот има сателитска ТВ и интернет.

Станот има голема тераса со панорамски поглед на море и планина.

Во цената е вклучено и паркинг место во подземна гаража.

Продавници, кафулиња, пошта, автобуска станица се во непосредна близина.

Оддалеченоста од морето е само 400 m.

Доброта е мало село во Црна Гора, на брегот на Которскиот залив. Населението на селото е околу 8.200 луѓе. Доброта се протега неколку километри по живописното крајбрежје, од античкиот град Котор до селото Љута и со право се смета за една од најубавите населби на Бока Котор.

Зоната на плажата, долга околу 7 километри, се протега по целото село и се состои од површини од бетон и камче. Местото е полно со различни кафулиња, барови и ресторани. Недостатокот на пространи песочни плажи целосно се компензира со прекрасниот поглед на Которскиот залив. За разлика од плажите на многу големи туристички центри, крајбрежјето на Доброта е исклучително ретко да се видат преполни туристи.

Спрат
4
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
67 m2
Корисна површина
65 m2
Тераса
Да
Гаража
Да
Продавница
1 km
Доктор
900 m
Кафетерија
1 km
Ресторант
300 m
Бар
400 m
Училиште/градинка
540 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00