Стан со тераса, Жабориќ

Забориќ, Хрватска – ID 8335
350,000 Евра
Површина 62 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/3
Море 270 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Во Жабориќи има новоизградена станбена зграда на многу убава локација. Се состои од приземје и два ката со вкупно 12 стана. Секој апартман има паркинг простор, складиште на отворено за велосипеди, мотори и сл.
Апартманите се проветрени и светли и имаат поглед на море.

Стан на 2 кат од 62,41 м2, ознака S9, се состои од две спални соби од кои едната има балкон од 1,98 м2, кујна, трпезарија и дневна со пристап до тераса од 7,01 м2 и поглед на море, ходник. , складиште и бањи. Станот вклучува голема кровна тераса од 71,58 м2 со неверојатен поглед. Терасата има струја, вода, џакузи, надворешен туш и надворешна кујна.
Морето и плажата се оддалечени 270 метри.


Забориќ. Прекрасното чисто море, негуваните плажи и шеталиштето од кое можете да гледате романтични зајдисонца, сето тоа придонесе за славата на одморалиштето Жабориќ. Шибеничкиот архипелаг полн со скриени заливи и живописни островчиња и добрите транспортни врски со одморалиштето Шибеник само придонесуваат за неговите предности. Одморалиштето Жабориќ е идеално за љубителите на мирен одмор со сите атракции на модерната цивилизација на лесен дофат.
Ретко во светот можете да најдете два национални парка толку блиску еден до друг, Националниот парк Крка и Националниот парк Корнати. Архипелагот Шибеник со своите 249 острови, од кои само некои се населени, нуди прекрасна недопрена природа. Препорачуваме и посета на важното орнитолошко место на природниот парк Вранске Језеро.
Спрат
3
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
62 m2
Корисна површина
62 m2
Тераса
71.58 m2
Подрум
Да
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
100 m
Ресторант
160 m
Бар
170 m
Училиште/градинка
310 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00