Стан во срцето на природата и погледот на планината, Жабљак

Žabljak, Црна Гора – ID 8982
125,000 Евра
Површина 45 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/2
Состојба Готово
Сезона Зимна сезона
Добредојдовте во уникатните двокатни апартмани во Жабљак, сместени меѓу величествените планини и блиску до ски-центарот Савин Кук, една од најатрактивните дестинации за скијачки одмор на Балканот.
Од дневната соба и спалните соби се гледа неверојатен поглед на планината Савин Кук, природен споменик кој ќе остави незаборавен впечаток на секој што ќе го посети.
Идеалната локација на апартманите ги прави одлично место за љубителите на активниот начин на живот и природата. Во близина се наоѓа Националниот парк Дурмитор, кој е на листата на светско наследство на УНЕСКО. Гостите можат да уживаат во прекрасниот поглед на 18 глечерски езера и планината Боботов Кук, како и да го искусат адреналинскиот наплив на зип-лајн и рафтинг на мостот Џурџевиќ.
Секој апартман има удобен и практичен распоред и обезбедува се што ви треба за удобен престој. Пространата дневна соба со кујна и камин на првиот кат е одлично место за семејни вечери и вечерни собири. На второто ниво има удобни спални соби со плакари за складирање кои обезбедуваат максимална удобност за туристите.
Единствен бонус на секој стан е излезот од дневната соба на приватен тревник, каде што гостите можат да уживаат во природата, да организираат излети, да си играат со деца или да поминуваат време со пријателите. Обезбедени се паркинг места за удобност на сопствениците, што го прави живеењето овде уште поудобно.

Становите во Жабљак не се само одлично место за живеење, туку и одлична можност за инвестирање. Можете да ги користите за краткорочно или долгорочно изнајмување туристи, што ќе ги привлече патниците желни да ја откријат убавината на Жабљак и неговата околина.
Не пропуштајте ја шансата да ги поседувате овие уникатни апартмани кои комбинираат неверојатен планински поглед, удобност и можности за незаборавен одмор во срцето на природата.

Жабљак е град кој се наоѓа на северот на Црна Гора. Има помалку од 2.000 жители. Градот се наоѓа во средината на планинската висорамнина Дурмитор, која е природен споменик на УНЕСКО и национален парк. Нејзиниот центар се наоѓа на надморска височина од околу 1450 m.
Пред Првата светска војна, Жабљак бил типичен планински град. Благодарение на типичната архитектура и убавината на околната природа, местото стана важен центар за туристите не само од Кралството Југославија, туку и од Италија (благодарение на блиските врски меѓу Италија и Црна Гора).
За време на Втората светска војна градот бил опожарен, но веднаш по војната бил обновен и станал центар на црногорските зимски спортови.
Спрат
1
број на спратови
2
Достапно
3+кк
Површина
45 m2
Корисна површина
43 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
160 m
Доктор
30 km
Кафетерија
160 m
Ресторант
120 m
Бар
190 m
Училиште/градинка
50 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00