Стилски 2 соби во комплексот Виножито 4, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 6621
Површина 72 m2
Достапно 2+кк
Спрат 6/6
Море 300 m
услуга 12 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Нудиме стилски наместен стан со површина од 2 соби, со вкупна површина од 72м2, кој се наоѓа на шести и воедно последен кат во приватниот комплекс Виножито 4 на Сончев Брег, Бугарија. Распоредот на станот е влезен хол, дневна со кујна, бања со тоалет, спална соба, тераса со поглед на море и базен. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема.
Комплексот во кој се наоѓа станот се наоѓа на само 300 метри од прекрасната плажа Какао. Комплексот располага со голем уреден простор, голем базен, места за релаксација, ресторани, детско игралиште, паркинг, СПА, обезбедување. Имотот има висок потенцијал за добар приход од изнајмување. Комплексот Rainbow 4 се наоѓа во јужниот дел на Сончев Брег, во област со одлична инфраструктура и комуникација, на непосредна близина до градот Несебар. Во близина има супермаркет, продавници, аптека, здравствен дом, ресторани, кафулиња, игралишта, автобуски постојки.
Надоместокот за одржување е 12 €/м2 годишно. Одлична цена! Препорачуваме!
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу лизгалки, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
6
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
72 m2
Корисна површина
63 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
70 m
Доктор
700 m
Кафетерија
150 m
Ресторант
60 m
Бар
60 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00