Стилски апартман со 2 соби во хотелот Parklands со 5* во Банска

Банско, Бугарија – ID 3108
59,550 Евра
Површина 91 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/5
Жичара 300 m
Состојба Готово
Нудиме стилски опремен апартман со 2 соби во хотелот Парклендс 5*. Понудениот стан се наоѓа на 1 кат и има јужна експозиција. Ова го прави станот многу сончев и осветлен. Хотелот се наоѓа на само 300 m од почетната станица на ски-лифтот. Отворен е во текот на целата година и ги нуди следните содржини: рецепција, лоби бар, ресторан, спа и масажа, фитнес, внатрешен базен, детско игралиште, паркинг и обезбедување.
Станот е комплетно наместен.
Собите се како што следува:
Влезниот хол
Кујна со се што ви треба
Удобно опремена дневна соба
Целосно опремена спална соба
Бања со туш
Балконот има прекрасен поглед на планините.
Надоместокот за одржување е 14,40 евра/м2 годишно.
И малку повеќе за Банско:
Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.
Од една страна - Родопите, од друга - Рила - со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.
Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.
Се наоѓа на 161 км. јужно од аеродромот во Софија и 56 км. југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.
Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.
Затоа што Банско има се!
Зимски туризам
Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки долги од 51 до 100 километри Банско е на прво место! Тоа е најевтиното одморалиште во оваа категорија од испитаните 400. Банско нуди 75 километри професионално подготвени и сигурно обезбедени падини, добра школа за скијање и продавница за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.
27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.
Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.
Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има подвижна рингишпил, нови детски лифтови и јасли.Спрат
1
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Површина
91 m2
Корисна површина
64 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
140 m
Доктор
520 m
Кафетерија
140 m
Ресторант
150 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
410 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00