Студио во луксузниот комплекс Дијамант, на 400 метри од плажа, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 7039
57,000 Евра
Површина 35 m2
Достапно 1+кк
Спрат 3/6
Море 400 m
услуга 385 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме еднособен стан со површина од 35 м2, кој се наоѓа на третиот кат од шест ката во комплексот Дијамант Резиденс, Сончев Брег, Бугарија. Распоред: ходник, дневна со кујна, бања со тоалет и пространа балкон со поглед на базен. Diamant Residence е луксузен хотел со четири ѕвездички од луксузна класа. Тоа е комплекс уникатен по својот обем и убавина, со голем број на услуги и капацитети. Комплексот се наоѓа на погодна и лесно достапна локација, на само 400 метри од прекрасната плажа. На територијата на Diamant Residence има: 2 надворешни базени, 1 внатрешен базен, бар и ресторан покрај базен, пространа релаксација со лежалки, 3 ресторани, игралиште на отворено, детска соба, теретана, мини тенис, интернет сала, билијард, вечерна забава за деца и возрасни, разни видови спа процедури, хемиско чистење, покриен паркинг, конференциска сала, изнајмување велосипеди, 24/7 обезбедување, одржување на територијата на друштвото за управување. Residence Diamant има се што е потребно на територијата за гостите и сопствениците да се чувствуваат удобно без да го напуштат комплексот. Надоместокот за одржување е 400 евра годишно.

Уникатноста на Diamant Residence не е само во бројот на услуги и убавината на зградата, туку и во нејзината локација. Комплексот е опкружен со прекрасни и модерни згради и се наоѓа на мирна локација, далеку од вревата на одморалиштето, но во исто време се што ви треба за удобен престој е на непосредна близина.

Растојанието до прекрасната плажа е само 400 метри, најблискиот T-Market супермаркет е на 200 метри. Мини воден парк Котва е оддалечен 150 метри.

Недалеку од комплексот, на 100 метри од хотелот се наоѓа фудбалскиот стадион Несебар.

Едно од најубавите места на брегот на Црното Море, античкиот град Несебар, е оддалечен 2 километри. има автобуска станица на непосредна близина, од која има редовни автобуси до центарот на Сончев Брег, Несебар, Свети Влас, Елените.

Diamant Residence е место каде што ќе сака да се враќа повторно и повторно.

Растојание до аеродромот во Бургас-20 км.

Надоместокот за одржување е 385 евра годишно.

Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!

Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини-возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу лизгалки, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
1+кк
Површина
35 m2
Корисна површина
30 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
60 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00