Студио во нова резиденција со базен на покрив, 2 минути пешачење од познатата плажа, во Саранда, Албанија

Saranda, Албанија – ID 9158
81,846 Евра
Површина 59 m2
Достапно Студио
Спрат 1/6
Море 100 m
услуга 25 Евра За месец
Состојба Во изградба
Сезона Летна сезона
Ви нудиме инвестициски имот во нов проект кој се гради во шармантната Саранда. Ви ја претставуваме резиденцијата, најновото дополнување на неверојатното крајбрежје на Саранда, Албанија. Со неверојатен панорамски поглед на Средоземното Море, оваа 6-катна зграда е вистинска оаза на луксуз и удобност. Сместено на само 2 минути од познатата плажа Zero Zero, нуди совршено бегство од метежот и вревата на секојдневниот живот. Замислете како се будите под звукот на брановите и уживате во утринското кафе на вашиот приватен балкон со поглед на кристално чистите води. Но, тоа не е се. Резиденцијата може да се пофали со уникатна карактеристика што ја издвојува од која било друга зграда во областа - базен на врвот! Нурнете во освежителната вода, сончајте се и уживајте во неверојатниот поглед на брегот на Саранда. Без разлика дали барате куќа за одмор или постојан престој, оваа резиденција е совршен избор. Тој нуди совршен медитерански начин на живот благодарение на неговите врвни капацитети и одличната локација.

При предавањето на клучевите, сите станови ќе бидат опремени со плочки, поплочување во бањите (под + ѕидови), санитарни јазли во бањата, надворешни и внатрешни врати и бојадисани ѕидови. Во фазата на изградба како купувач можете сами да ја изберете бојата на ѕидовите, плочките и опремата за бања.

Студио со вкупна површина од 59,5 м2 и корисна површина од 46,80 м2. Се наоѓа на 1 кат. Распоредот е дневна соба, бања со тоалет и балкон со површина од 6,15 м2.

План за плаќање:
Плаќањето за купување на недвижен имот се врши на рати.
1. Купувачот го плаќа депозитот за резервација за блокирање на имотот.
2. Купувачот ќе плати рата од 40% од вредноста на инвестицијата во рок од 14 дена од потпишувањето на нотарскиот договор.
3. Купувачот ќе плати рата од 30% од вредноста на инвестицијата по завршување на рамковната фаза на изградба дефинирана во договорот.
4. Купувачот ќе плати рата од 25% од вредноста на инвестицијата при предавање на клучевите на завршениот стан.
5. Останатите 5% ќе ги плати купувачот по добивањето на Сертификатот.

Огласената цена ги покрива сите трошоци поврзани со завршување на процесот за купување недвижен имот, вклучувајќи: нотарски такси (нотарски такси, данок на трансфер, марки), официјални преводи на англиски јазик и сите активности потребни за склучување на купопродажниот договор. Надоместокот за управување и одржување на заедничките простории изнесува 25 евра месечно.

За повеќе информации, не двоумете се да контактирате со РК.
Спрат
1
број на спратови
6
Достапно
Студио
Површина
59 m2
Корисна површина
46.8 m2
Балкон
6.15 m2
Гаража
Да
Базен
базен
Продавница
90 m
Доктор
240 m
Кафетерија
140 m
Ресторант
60 m
Бар
50 m
Училиште/градинка
530 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00