Трикатна вила, прва линија, ниска такса за одржување, Свети Влас

Свети Влас, Бугарија – ID 1661
400,000 Евра
Површина 220 m2
Достапно 5+кк
Море 80 m
услуга 550 Евра За година
Состојба Готово
Пространа и многу удобна, трикатна вила се продава по непобедлива цена! Вилата се наоѓа во затворен комплекс, на прва линија до морето, на само 80 метри од прекрасната плажа, во Свети Влас, Бугарија. Вилата има четири спални соби, дневна со кујна, три бањи со тоалети. Има камин и скара. Куќата нуди прекрасен поглед на морето од една страна и планините од друга страна, во одлична состојба е, многу светла и пространа.
Диспозиција-
1 кат: 2 спални соби и бања со тоалет, веранда
2 кат: 2 спални соби и бања со тоалет, балкон
3 кат: коридор, дневна со кујна, бања со тоалет, огромна тераса. Вилата има сопствен базен.
Површината на вилата е 220 м2, вкупен број на кревети 8+2 лица.
Комплексот во кој се наоѓа вилата се наоѓа во градот Свети Влас - уникатно место во поглед на убавината на пејзажот, каде Црното Море се приближува до живописната Стара Планина, во чие подножје се протегаат борови шуми и бескрајни песочни плажи - многу продавници, бањи и ресторани, забавни атракции за деца, многу ресторани со различни кујни од целиот свет, пијано барови, дискотеки/ноќни клубови, СПА центар, пристаниште за јахти со капацитет од над 300 јахти, многу различни плажи, Амфитеатар Арена - 450 седишта; супермаркети; Шатл-служба до Сончев Брег; Воден центар; Православната црква „Свети Влас“; Луксузни барови и ресторани покрај брегот, мрежа од продавници и услуги...И многу повеќе... Свети Влас е на 1,5 км од Сончев Брег (5 минути со јавен превоз) и 7 км од Несебар. Затоа, тоа е идеално место за одмор доколку не сакате да бидете во метежот и вревата на Сончев Брег, туку сакате да ги посетите неговите барови и дискотеки и да се забавувате кога сакате. Несебар е бисерот на Бугарија - вистинско ремек-дело на архитектурата, зачувано до денес. Тесните улички со калдрма и средновековните цркви во градот создаваат прекрасна атмосфера на мир, удобност и хармонија. Несебар е на само 15 минути од одморалиштето Свети Влас. Морските такси поаѓаат за Несебар секој час од пристаништето Свети Влас.
Конкретниот комплекс се наоѓа во северниот дел на одморалиштето Свети Влас, изграден е во традиционален бугарски стил и е поделен на 2 дела и се состои од неколку посебни згради со богато уреден двор. Комплексот има 280 апартмани и 6 семејни куќи. Вкупната површина на земјиштето е 20 илјади квадратни метри. Сопствениците и нивните гости се достапни во комплексот-
2 базени со детски дел
салон за масажа и убавина,
фризерски
фитнес
2 ресторани
пијано бар
чуван паркинг
прием
управување со недвижен имот
24 часовна заштита
Меѓународен аеродром Бургас - 34 км
Сончев брег - 8 км
Несебар - 12 км
Бургас - 43 км
Надоместокот за одржување е 550 евра годишно
број на спратови
3
Достапно
5+кк
Поглед на море
Да
Површина
220 m2
Плац
100 m2
Корисна површина
220 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
220 m2
Продавница
60 m
Доктор
4 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
70 m
Бар
140 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00