Трикатна вила, прва линија, ниска такса за одржување, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 3180
343,000 Евра
Површина 260 m2
Достапно 5+кк
Море 80 m
услуга 500 Евра За година
Состојба Готово
Пространа и многу удобна, трикатна вила се продава по непобедлива цена! Вилата се наоѓа во затворениот комплекс Дијамант, на првата линија до морето, на само 80 метри од песочната плажа, во Свети Влас, Бугарија. Вилата има четири спални соби, дневна со кујна, три бањи со тоалети.
Диспозиција-
1 кат - тераса на влез во куќата, дневна со кујна и трпезарија, спална соба, бања со тоалет, внатрешни скали до втор кат.
2 ката - три спални соби, две купатила со тоалети, три балкони, тераса, надворешни скали до трет кат.
3 ката - убава тераса
Вкупната површина на вилата е 260 м2.
Комплексот се наоѓа на живописна локација во првата линија во близина на пристаништето за јахти Марина Диневи во Свети Влас и нуди прекрасен панорамски поглед на Сончев Брег и целиот залив Несебар. Плажата и прекрасното шеталиште се на само неколку чекори од комплексот. Сите удобности и инфраструктура на место. Комплексот на своите жители им нуди квалитетни услуги и тука се сите услови за добар одмор и целогодишен живот.
Услуги и капацитети:
Ресторан
Лоби бар
Караоке бар
2 надворешни базени
Игралиште
Теретана
Салон за убавина со сауна и солариум
Перење
Чистачи
Паркинг
Супермаркет
Продавници
Надоместок за одржување: 500 евра/годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.
Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени. Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето. Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во околината. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.
број на спратови
3
Достапно
5+кк
Поглед на море
Да
Површина
260 m2
Плац
120 m2
Корисна површина
260 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
260 m2
Паркинг
Да
Продавница
60 m
Доктор
4 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
70 m
Бар
140 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00